noscript image
RESULTADOS | Argentina
ar - ISO Country Code Torneo de Reserva »
Vie 22 Nov
13:00 finalizado
Boca Juniors II
3 - 0
Unión Santa Fé II INFO
Vie 22 Nov
13:00 finalizado
CA Huracán II
3 - 3
Central Cordoba SdE II INFO
Vie 22 Nov
14:30 finalizado
Argentinos Juniors
1 - 0
Newell's Old Boys II INFO
Vie 22 Nov
13:00 finalizado
Gimnasia Plata
0 - 0
Arsenal de Sarandi II INFO
Vie 22 Nov
13:00 finalizado
Banfield II
2 - 2
Vélez Sarsfield II INFO
Vie 22 Nov
13:00 finalizado
Defensa Justicia
1 - 1
Lanús II INFO
Vie 22 Nov
13:00 finalizado
Colón II
0 - 1
Estudiantes La Plata II INFO
Vie 22 Nov
13:00 finalizado
Talleres Córdoba
3 - 0
Racing Club II INFO
Vie 22 Nov
13:00 finalizado
Patronato II
3 - 3
Godoy Cruz II INFO
Vie 22 Nov
13:00 finalizado
Atletico Tucumán
0 - 1
San Lorenzo II INFO
Grupo 1
Sab 23 Nov
Laferrere Laferrere
00:01
Victoriano Arenas Victoriano Arenas
Deportivo Merlo Deportivo Merlo
21:00
Excursionistas Excursionistas
Central Córdoba Rosario Central Córdoba .
21:00
Ituzaingó Ituzaingó
Dom 24 Nov
Midland Midland
21:00
Cañuelas Cañuelas
General Lamadrid General Lamadrid
21:00
Argentino Merlo Argentino Merlo
Lun 25 Nov
Luján Luján
21:00
Real Pilar Real Pilar
Berazategui Berazategui
21:00
Dep. Español Dep. Español
Dock Sud Dock Sud
21:00
Sportivo Italiano Sportivo Italiano
Mar 26 Nov
El Porvenir El Porvenir
21:00
Leandro Nicéforo Alem Leandro Nicéforo
Equipo / Puntos
1 Laferrere LAF 31
2 Cañuelas CAÑ 30
3 Dock Sud DOC 29
4 Sportivo Italiano ITA 25
5 Real Pilar RPI 24
6 Argentino Merlo ARM 22
7 Berazategui BER 22
8 General Lamadrid LAM 22
9 Dep. Español ESP 22
10 Central Córdoba Rosario CCO 20
 
11 Midland MID 19
12 Deportivo Merlo MER 19
13 Leandro Nicéforo Alem ALE 18
14 San Martín Burzaco SMA 18
15 Ituzaingó ITU 16
16 Victoriano Arenas VIC 16
17 Excursionistas EXC 15
18 Luján LUJ 11
19 El Porvenir POR 7
Grupo 2
Dom 24 Nov
Deportivo Camioneros Deportivo
21:00
Ferro General Pico Ferro General Pico
Circulo Deportivo Circulo Deportivo
21:00
Sportivo Peñarol Sportivo Peñarol
Sol de Mayo Sol de Mayo
21:00
Olimpo Olimpo
Sansinena Sansinena
21:00
Huracán Las Heras Huracán Heras
Lun 25 Nov
Sportivo Desamparados Sportivo
00:01
Deportivo Madryn Deportivo Madryn
Juventud Universitario San Juventud
00:30
Estudiantes de San Luis Estudiantes Luis
Mar 26 Nov
Villa Mitre Bahia Blanca Villa Mitre Bahia
00:30
Cipolletti Cipolletti
Equipo / Puntos
1 Dep. Maipú MAI 24
2 Huracán Las Heras HHE 23
3 Deportivo Madryn DEP 18
4 Cipolletti CIP 18
5 Ferro General Pico FER 17
6 Sansinena SAN 17
7 Sportivo Peñarol SPE 16
8 Estudiantes de San Luis CSE 15
 
9 Villa Mitre Bahia Blanca VIL 14
10 Deportivo Camioneros DCA 12
11 Sportivo Desamparados DES 11
12 Sol de Mayo SDM 11
13 Olimpo OLI 9
14 Juventud Universitario San JUU 9
15 Circulo Deportivo CDC 7
Grupo 1
Sab 23 Nov
Dep. Muñiz Dep. Muñiz
21:00
Yupanqui Yupanqui
CA Atlas CA Atlas
21:00
Puerto Nuevo Puerto Nuevo
Arg. Rosario Arg. Rosario
21:00
Dep. Paraguayo Dep. Paraguayo
CA Lugano CA Lugano
21:00
Juventud Unida Juventud Unida
Dom 24 Nov
Liniers Liniers
21:00
Defensores de Cambaceres Defensores
Lun 25 Nov
Central Ballester Central Ballester
21:00
Centro Español Centro Español
Sportivo Barracas Sportivo Barracas
21:00
Claypole Claypole
Equipo / Puntos
1 Liniers LIN 25
2 Claypole CLA 21
3 CA Atlas CAA 20
4 Sportivo Barracas SBA 18
5 Centro Español CES 14
6 Juventud Unida JUU 14
7 Defensores de Cambaceres CAM 12
 
8 Central Ballester CBA 12
9 CA Lugano LUG 11
10 Yupanqui YUP 10
11 Puerto Nuevo PUE 10
12 Arg. Rosario ARR 8
13 Dep. Paraguayo DPA 8
14 Dep. Muñiz MUÑ 7

Follow BeCrowd on Facebook