noscript image
Bundesliga Austria
Sab 19 Oct
LASK Linz LASK Linz
17:00
Mattersburg Mattersburg
Sturm Graz Sturm Graz
17:00
Salzburg Salzburg
Rheindorf Altach Rheindorf Altach
17:00
Admira Wacker Mödling Admira Wacker Mö.
Dom 20 Oct
St. Polten St. Polten
14:30
Austria Wien Austria Wien
Wattens Wattens
14:30
Hartberg Hartberg
Rapid Wien Rapid Wien
17:00
Wolfsberger AC Wolfsberger AC
Equipo / Puntos
1 Salzburg RBS 28
2 LASK Linz LAS 23
3 Wolfsberger AC WOL 22
4 Rapid Wien RAP 20
5 Sturm Graz STR 16
6 Hartberg HAR 12
 
7 Austria Wien AUS 11
8 Mattersburg MAT 10
9 Wattens WAT 9
10 Rheindorf Altach ALT 7
11 St. Polten SKN 6
12 Admira Wacker Mödling AWM 5
Segunda Austria
Vie 18 Oct
Blau-Weiß Linz Blau-Weiß Linz
19:10
Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC
SK Austria Klagenfurt Austria Klagenfurt
19:10
Horn Horn
Amstetten Amstetten
19:10
SV Lafnitz SV Lafnitz
Austria Wien II Austria Wien II
19:10
Wacker Innsbruck Wacker Innsbruck
Vorwarts Steyr Vorwarts Steyr
19:10
Austria Lustenau Austria Lustenau
Sab 19 Oct
Liefering Liefering
14:30
Ried Ried
Dornbirn Dornbirn
16:00
FC Juniors OÖ FC Juniors OÖ
Dom 20 Oct
Kapfenberger SV Kapfenberger SV
10:30
Grazer AK Grazer AK
Equipo / Puntos
1 SK Austria Klagenfurt SKA 22
2 Ried RIE 20
3 Austria Lustenau SCA 17
4 Blau-Weiß Linz FCB 16
5 Dornbirn DOR 15
6 SV Lafnitz SVL 15
7 Horn SVH 14
8 Vorwarts Steyr VOR 14
 
9 Liefering FCL 13
10 Grazer AK GRA 13
11 FC Juniors OÖ LJU 13
12 Amstetten AMS 13
13 Wacker Innsbruck WIN 13
14 Floridsdorfer AC FAC 12
15 Austria Wien II AUS 8
16 Kapfenberger SV KAP 5
Grupo 2
Vie 18 Oct
TUS Bad Gleichenberg Gleichenberg
19:00
Kalsdorf Kalsdorf
Sturm Graz II Sturm Graz II
19:00
Stadl-Paura Stadl-Paura
Wels Wels
19:00
Weiz Weiz
Vöcklamarkt Vöcklamarkt
19:00
Gleisdorf Gleisdorf
Sab 19 Oct
Wolfsberger AC II Wolfsberger AC II
15:00
Neuhofen / Ried II Neuhofen Ried
Gurten Gurten
16:00
Hertha Hertha
Allerheiligen Allerheiligen
17:30
ATSV Wolfsberg ATSV Wolfsberg
St. Anna St. Anna
19:00
Deutschlandsberger Deutschlandsberger
Equipo / Puntos
1 St. Anna ANN 23
2 Gleisdorf GDF 22
3 Vöcklamarkt VOC 22
4 Sturm Graz II STU 21
5 Gurten GUR 21
6 Hertha HER 20
7 Weiz WEI 20
8 Kalsdorf KAL 19
 
9 TUS Bad Gleichenberg TBG 18
10 Allerheiligen ALL 18
11 Wolfsberger AC II WAC 15
12 Neuhofen / Ried II NEU 14
13 Deutschlandsberger DLB 14
14 ATSV Wolfsberg WOL 10
15 Wels WEL 5
16 Stadl-Paura STA 4
Grupo 3
Vie 18 Oct
Salzburger AK Salzburger AK
19:00
Seekirchen Seekirchen
St. Johann St. Johann
19:00
Wals-Grünau Wals-Grünau
Sab 19 Oct
Anif / Salzburg II Anif Salzburg
15:00
Bischofshofen Bischofshofen
SV Austria Salzburg Austria Salzburg
16:00
Grödig Grödig
Dom 20 Oct
Kuchl Kuchl
15:00
Pinzgau Saalfelden Pinzgau Saalfelden
Equipo / Puntos
1 Salzburger AK SAL 40
2 Pinzgau Saalfelden PIN 31
3 Seekirchen SEE 26
4 Anif / Salzburg II ANI 21
5 Grödig GRO 18
 
6 SV Austria Salzburg SVA 17
7 St. Johann STJ 17
8 Wals-Grünau WAL 16
9 Kuchl KUC 9
10 Bischofshofen BIS 1
Grupo 4
Vie 18 Oct
Schwaz Schwaz
19:00
Imst Imst
Wörgl Wörgl
19:30
Zirl Zirl
Sab 19 Oct
Kitzbühel Kitzbühel
16:30
Kufstein Kufstein
Dom 20 Oct
FC Wacker Innsbruck II Wacker Innsbruck
11:00
Reichenau Reichenau
Telfs Telfs
16:00
SV Hall SV Hall
Equipo / Puntos
1 Schwaz SCH 28
2 Wörgl WOR 24
3 Telfs TEL 23
4 Imst IMS 22
5 Kitzbühel KIT 21
 
6 Reichenau REI 19
7 SV Hall HAL 18
8 Kufstein KUF 17
9 Zirl ZIR 12
10 FC Wacker Innsbruck II FCW 9
Grupo 5
Sab 19 Oct
Dornbirner SV Dornbirner SV
14:00
Röthis Röthis
Langenegg Langenegg
16:00
Austria Lustenau II Austria Lustenau
Hohenems Hohenems
16:00
Bregenz Bregenz
Lauterach Lauterach
17:00
Rot-Weiß Rankweil Rot-Weiß Rankweil
Dom 20 Oct
SC Rheindorf Altach II Rheindorf Altach
16:00
Wolfurt Wolfurt
Equipo / Puntos
1 Dornbirner SV DOR 34
2 Hohenems HOH 27
3 SC Rheindorf Altach II SCR 24
4 Bregenz BRE 23
5 Langenegg LAN 21
 
6 Wolfurt WOL 18
7 Röthis ROT 14
8 Lauterach LAU 12
9 Austria Lustenau II AUS 12
10 Rot-Weiß Rankweil ROT 10
Grupo 1
Vie 18 Oct
Feldkirchen Feldkirchen
19:00
Spittal Spittal
Völkermarkt Völkermarkt
19:00
Maria Saal Maria Saal
Sab 19 Oct
KAC KAC
14:30
Dellach im Gailtal Dellach Gailtal
Treibach Treibach
17:00
Bleiburg Bleiburg
SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt
18:30
Kraig Kraig
Dom 20 Oct
Köttmannsdorf Köttmannsdorf
13:30
St. Jakob St. Jakob
Lendorf Lendorf
15:00
Ferlach Ferlach
St. Michael St. Michael
15:00
ASKÖ Gmünd ASKÖ Gmünd
Equipo / Puntos
1 ASKÖ Gmünd GMD 26
2 St. Jakob SVJ 24
3 Treibach TRE 22
4 St. Michael MIC 22
5 Ferlach FLC 21
6 Bleiburg BLE 20
7 Maria Saal MSA 19
8 Dellach im Gailtal DIG 18
 
9 Spittal SPI 16
10 KAC KAC 16
11 Lendorf LEN 15
12 Völkermarkt VOL 13
13 Feldkirchen FEL 12
14 Kraig SVK 10
15 Köttmannsdorf KMD 7
16 SAK Klagenfurt KLA 4
Grupo 2
Sab 19 Oct
Bezau Bezau
16:00
Admira Dornbirn Admira Dornbirn
Egg Egg
16:00
FC Höchst FC Höchst
Nenzing Nenzing
16:00
Fussach Fussach
Alberschwende Alberschwende
16:00
Hard Hard
Schruns Schruns
16:00
Bizau Bizau
FC Lustenau FC Lustenau
16:00
SC Göfis SC Göfis
Lochau Lochau
16:00
Ludesch Ludesch
Dom 20 Oct
Andelsbuch Andelsbuch
14:00
Blau-Weiß Feldkirch Blau-Weiß
Equipo / Puntos
1 Bizau BIZ 28
2 Lochau LOC 25
3 FC Höchst FCH 22
4 Alberschwende ALB 22
5 Andelsbuch AND 21
6 Schruns SCH 21
7 FC Lustenau LUS 20
8 Egg EGG 19
 
9 Admira Dornbirn ADM 19
10 Fussach SCF 18
11 Nenzing NEN 17
12 Blau-Weiß Feldkirch BLA 15
13 Ludesch LUD 15
14 Bezau BEZ 14
15 SC Göfis SCG 10
16 Hard HAR 4
Grupo 3
Vie 18 Oct
TSV Neumarkt TSV Neumarkt
19:30
USC Eugendorf USC Eugendorf
Sab 19 Oct
Union Hallein Union Hallein
16:00
Bramberg Bramberg
Adnet Adnet
16:00
Golling Golling
Hallwang Hallwang
16:00
Zell am See Zell am See
Bürmoos Bürmoos
16:00
Altenmarkt Altenmarkt
Straßwalchen Straßwalchen
16:00
Puch Puch
Bergheim Bergheim
16:00
Thalgau Thalgau
Equipo / Puntos
1 USC Eugendorf USC 28
2 Adnet SKA 23
3 Zell am See ZEL 21
4 TSV Neumarkt TSV 19
5 Golling GOL 19
6 Straßwalchen STR 19
7 Bergheim BER 16
 
8 Bürmoos BUR 15
9 Union Hallein UNI 14
10 Altenmarkt ALT 13
11 Bramberg BRA 12
12 Thalgau UFV 10
13 Hallwang HAL 4
14 Puch PUC 4

Follow BeCrowd on Facebook