noscript image
Grupo 4
Vie 26 Abr
KSV Roeselare KSV Roeselare
4-0
Tubize Tubize
OH Leuven OH Leuven
1-0
Lommel United Lommel United
Equipo / Puntos
1 OH Leuven LEU 28
2 KSV Roeselare KSV 25
 
3 Lommel United LOM 23
4 Tubize TUB 17
Grupo 1
Dom 28 Abr
Francs Borains Francs Borains
5-3
Meux Meux
Couvin-Mariembourg Couvin-Mariembourg
4-0
RFC Tilleur RFC Tilleur
Rebecq Rebecq
1-1
Acren Acren
Walhain Walhain
1-0
La Louvière Centre Louvière Centre
Hamoir Hamoir
4-1
Olympic Charleroi Olympic Charleroi
RES Durbuy RES Durbuy
1-3
Visé Visé
RAAL La Louviere RAAL La Louviere
7-0
Ciney Ciney
Waremme Waremme
7-2
Solières Sport Solières Sport
Equipo / Puntos
1 La Louvière Centre LAL 77
2 Visé VIS 61
3 Hamoir HAM 59
4 Francs Borains FBO 52
5 Rebecq REB 51
6 RFC Tilleur RFC 47
7 RAAL La Louviere LOU 46
8 Meux MEU 39
 
9 RES Durbuy RES 39
10 Couvin-Mariembourg COU 38
11 Waremme WAR 35
12 Solières Sport SOL 31
13 Acren ACR 29
14 Walhain WAL 28
15 Olympic Charleroi OLY 24
16 Ciney CIN 9
Grupo 2
Dom 05 Mayo
Spouwen-Mopertingen Spouwen-Mopertinge
1-1
Hoogstraten Hoogstraten
Berchem Sport Berchem Sport
3-1
Heur Tongeren Heur Tongeren
KFC Duffel KFC Duffel
6-0
Turnhout Turnhout
Cappellen Cappellen
2-1
Bocholt Bocholt
VW Hamme VW Hamme
1-0
KSC City Pirates KSC City Pirates
Sint-Niklaas Sint-Niklaas
2-1
Temse Temse
Patro Eisden Patro Eisden
3-3
Hasselt Hasselt
Hades Hades
2-0
Vosselaar Vosselaar
Equipo / Puntos
1 Patro Eisden PAT 66
2 Hasselt SPO 60
3 Bocholt BOC 52
4 Temse TEM 51
5 Hades HAD 43
6 Berchem Sport BER 43
7 KFC Duffel DUF 41
8 Cappellen CAP 41
 
9 Sint-Niklaas STN 40
10 Vosselaar VOS 38
11 Hoogstraten HOO 37
12 VW Hamme VWH 36
13 Spouwen-Mopertingen SPO 35
14 KSC City Pirates KSC 34
15 Turnhout TUR 29
16 Heur Tongeren HET 14
Grupo 1
Dom 28 Abr
Weywertz Weywertz
1-3
Raeren Raeren
Stade Disonais Stade Disonais
3-3
Braives Braives
JS Fizoise JS Fizoise
4-0
Sprimont-Comblain II Sprimont-Comblain
Cointe-Liège Cointe-Liège
1-1
Rechain Rechain
Wanze / Bas-Oha Wanze / Bas-Oha
2-1
Aubel Aubel
Ster-Francorchamps Ster-Francorchamps
1-3
UCE Liège UCE Liège
Trooz Trooz
2-2
Beaufays Beaufays
Ougrée Ougrée
2-4
Amblève Amblève
Equipo / Puntos
1 Raeren RAE 66
2 Wanze / Bas-Oha WAN 61
3 UCE Liège LIE 55
4 Ster-Francorchamps SFR 49
5 JS Fizoise JSF 49
6 Stade Disonais STA 48
7 Amblève AMB 42
8 Aubel RAU 41
 
9 Ougrée OUG 38
10 Weywertz WEY 36
11 Sprimont-Comblain II SPC 35
12 Rechain REC 34
13 Trooz TRO 31
14 Beaufays BEA 31
15 Cointe-Liège CLI 24
16 Braives EHB 20
Grupo 2
Dom 28 Abr
Arquet Arquet
0-2
Rhisnes Rhisnes
Wépion Wépion
3-5
Rochefort Rochefort
Pesche Pesche
6-1
Gedinnois Gedinnois
Spy Spy
4-1
Grand-Leez Grand-Leez
Loyers Loyers
6-2
Nismes Nismes
Es de la Moligneé Moligneé
1-2
Beauraing Beauraing
Ligny Ligny
6-0
Flavion Sport Flavion Sport
Profondeville Profondeville
0-2
Biesme Biesme
Equipo / Puntos
1 Spy SPY 65
2 Loyers LOY 63
3 Rochefort ROC 55
4 Grand-Leez GRA 55
5 Nismes NIS 51
6 Biesme BIE 40
7 Wépion WEP 40
8 Rhisnes RHI 39
 
9 Pesche PES 36
10 Es de la Moligneé MOL 36
11 Beauraing BEA 36
12 Profondeville PRO 36
13 Ligny LIG 35
14 Arquet ARQ 32
15 Flavion Sport FLA 29
16 Gedinnois GED 28
Grupo 3
Mié 01 Mayo
Gouvy Gouvy
2-0
Libramontois Libramontois
Saint-Louis-Saint-Léger Saint-Louis-Saint-
4-0
Rossignol Rossignol
Habay-la-Neuve Habay-la-Neuve
1-0
Ethe Belmont Ethe Belmont
La Roche La Roche
1-1
Marloie Sport Marloie Sport
Jeunesse Freylangeoise Jeunesse
0-2
Lorraine Arlon Lorraine Arlon
Saint-Hubert Saint-Hubert
0-1
Champlon Champlon
Chaumont Chaumont
1-2
Sartoise Sartoise
Equipo / Puntos
1 Habay-la-Neuve HBN 66
2 Marloie Sport MAR 51
3 Saint-Hubert RFC 46
4 Ethe Belmont EBE 45
5 Libramontois LIB 45
6 La Roche LAR 42
7 Lorraine Arlon LOR 37
 
8 Gouvy GOU 36
9 Chaumont CHA 33
10 Saint-Louis-Saint-Léger SAI 27
11 Jeunesse Freylangeoise JEU 25
12 Sartoise SAR 23
13 Champlon CHA 21
14 Rossignol ROS 11
Grupo 4
Dom 05 Mayo
Gosselies Sports Gosselies Sports
0-4
SG-Tertre-Hautrage SG-Tertre-Hautrage
Le Roeulx Le Roeulx
2-3
Peruwelz Peruwelz
Soignies Sports Soignies Sports
4-1
RAS Monceau RAS Monceau
Montignies Montignies
4-2
Estaimbourg Estaimbourg
Anderlues Anderlues
3-0
Solre-sur-Sambre Solre-sur-Sambre
Belœil Belœil
2-2
Houdeng Houdeng
Neufvilles Neufvilles
2-3
SC Paturages SC Paturages
Antoing Antoing
5-5
PAC Buzet PAC Buzet
Equipo / Puntos
1 SG-Tertre-Hautrage SGT 64
2 RAS Monceau RMO 55
3 Gosselies Sports GOS 52
4 Peruwelz PER 51
5 Montignies MON 50
6 Soignies Sports SOI 48
7 Houdeng HOU 47
8 PAC Buzet PAC 43
 
9 Belœil BEL 39
10 Le Roeulx LER 37
11 Solre-sur-Sambre SOL 33
12 SC Paturages SCP 31
13 Antoing ANT 31
14 Anderlues AND 30
15 Estaimbourg EST 26
16 Neufvilles NEU 22
wo - ISO Country Code Copa América Grupo 1 »
Mié 19 Jun
02:30 finalizado
Brasil
0 - 0
Venezuela INFO
wo - ISO Country Code Copa América Grupo 2 »
Mié 19 Jun
23:30
Colombia
23:30
Catar
wo - ISO Country Code Europeo Sub 21 Grupo 1 »
wo - ISO Country Code Copa Oro Grupo 4 »
Mié 19 Jun
01:30 finalizado
Panamá
2 - 0
Trinidad y Tobago INFO
Mié 19 Jun
04:00 finalizado
Estados Unidos
4 - 0
Guyana INFO
es - ISO Country Code Partidos Amistosos »
Mié 19 Jun
16:30
Viktoria Plzeň
16:30
Baník Sokolov
Mié 19 Jun
17:30
Chemik Police
17:30
Pogon Szczecin
Mié 19 Jun
17:00
AIK Solna
17:00
Häcken
Mié 19 Jun
18:00
Kalmar
18:00
Hammarby IF
Mié 19 Jun
10:30 finalizado
SFC Opava
4 - 0
Vitkovice INFO
Mié 19 Jun
17:00
Jablonec
17:00
Vysocina Jihlava
Mié 19 Jun
17:00
Sochi
17:00
Luch Vladivostok
Mié 19 Jun
11:00 En juego 62'
České
0 - 0
Pribram
Mié 19 Jun
11:00 En juego 59'
Mura
1 - 2
Ferencvárosi
Mié 19 Jun
17:30
Akhmat Grozny
17:30
Maribor
Mié 19 Jun
18:00
Olympiacos Piraeus
18:00
Viitorul Constanţa
Mié 19 Jun
16:00
Sered
16:00
Dubnica
Mié 19 Jun
16:30
Zlin
16:30
Zbrojovka Brno
Mié 19 Jun
18:00
Gradina Srebrenik
18:00
FK Sloga Simin Han
Mié 19 Jun
18:00
Chemnitzer
18:00
VfL Pirna-Copitz
Mié 19 Jun
18:00
Türkgücü-Ataspo
18:00
Pullach
Mié 19 Jun
18:30
SV Calberlah
18:30
Braunschweig
Mié 19 Jun
18:30
Salamander
18:30
SG Sonnenhof Großaspach
wo - ISO Country Code Amistosos Selecciones »
Mié 19 Jun
14:30
Zambia
14:30
Costa de Marfil
Mié 19 Jun
17:30
Sudáfrica
17:30
Angola
us - ISO Country Code Copa Usa »
Mié 19 Jun
01:00 finalizado
Houston Dynamo
2 - 3
Minnesota United INFO
Mié 19 Jun
01:00 finalizado
Columbus Crew
2 - 3
Atlanta United INFO
fi - ISO Country Code Liga Finlandia »
Mié 19 Jun
17:30
HJK Helsinki
17:30
FC Honka Espoo
jp - ISO Country Code Copa de la Liga Japón »
Mié 19 Jun
12:00 En juego 11'
Júbilo Iwata
0 - 0
Consadole Sapporo
Mié 19 Jun
12:00 En juego 10'
Nagoya Grampus
0 - 0
Vegalta Sendai
Mié 19 Jun
12:00 En juego 11'
FC Tokyo
0 - 0
Cerezo Osaka
Mié 19 Jun
12:00 En juego 11'
V-Varen Nagasaki
0 - 0
Gamba Osaka
no - ISO Country Code Copa de Noruega »
Mié 19 Jun
18:00
Grorud
18:00
Mjøndalen
Mié 19 Jun
18:00
Bærum
18:00
Valerenga IF Oslo
Mié 19 Jun
18:00
Skeid
18:00
Ranheim
Mié 19 Jun
18:00
Strømmen
18:00
Lillestrom SK
Mié 19 Jun
18:00
Ull Kisa
18:00
Rosenborg BK
Mié 19 Jun
18:00
Sandefjord Fotball
18:00
Odd Grenland
Mié 19 Jun
18:00
Fram Larvik
18:00
Stromsgodset IF
Mié 19 Jun
18:00
Sandnes Ulf
18:00
Viking Stavanger
Mié 19 Jun
19:00
Bryne
19:00
Haugesund
Mié 19 Jun
18:00
Nest-Sotra
18:00
KFUM
Mié 19 Jun
18:00
Sogndal
18:00
SK Brann Bergen
Mié 19 Jun
18:00
Levanger
18:00
Kristiansund BK
Mié 19 Jun
18:00
Tromsdalen
18:00
Sparta Sarpsborg
Mié 19 Jun
20:00
Aalesunds FK
20:00
Molde FK
se - ISO Country Code Segunda Suecia »
Mié 19 Jun
18:30
Jönköpings
18:30
Varberg
a1 - ISO Country Code AFC Champions League »
Mié 19 Jun
12:30
Urawa Reds
12:30
Ulsan Hyundai
Mié 19 Jun
14:00
Shanghai SIPG
14:00
Jeonbuk Motors
ee - ISO Country Code Liga Estonia »
Mié 19 Jun
18:00
Paide
18:00
Kuressaare
Mié 19 Jun
18:30
Levadia
18:30
Trans
us - ISO Country Code USL Championship - USA »
Mié 19 Jun
04:30 finalizado
Reno 1868
0 - 3
Phoenix Rising INFO
cl - ISO Country Code Segunda Chile »
Mié 19 Jun
21:00
Lautaro de Buin
21:00
Colchagua
se - ISO Country Code Tercera Suecia Grupo 2 »
Mié 19 Jun
19:00
Kristianstad FF
19:00
Torns
a1 - ISO Country Code Copa AFC »
Mié 19 Jun
12:00 En juego 14'
Binh Duong
0 - 0
PSM
a1 - ISO Country Code Copa AFC Grupo 6 »
Mié 19 Jun
16:00
Altyn Asyr
16:00
Dordoi Bishkek
Mié 19 Jun
14:30
Khujand
14:30
Istiqlol
a1 - ISO Country Code Copa AFC Grupo 7 »
Mié 19 Jun
13:45
Abahani
13:45
Manang Marshyangdi
Mié 19 Jun
11:30 En juego 42'
Minerva
0 - 0
Chennaiyin
a1 - ISO Country Code Copa AFC Grupo 11 »
Mié 19 Jun
10:00
April 25
10:00
Hang Yuen FC
Mié 19 Jun
14:00
Wofoo Tai Po FC
14:00
Kitchee FC
br - ISO Country Code Serie D - Brasil »
Mié 19 Jun
00:15 finalizado
América PE
1 - 0
América RN INFO
ca - ISO Country Code Segunda Canadá »
Mié 19 Jun
05:45
Surrey United
05:45
Khalsa
lv - ISO Country Code Copa Letonia Transición »
Mié 19 Jun
19:30
Krimulda
19:30
KEIKO
Mié 19 Jun
20:00
Aliance
20:00
LDZ Cargo / DFA
is - ISO Country Code Liga Islandia »
ec - ISO Country Code Copa Ecuador »
ee - ISO Country Code Copa Estonia »
fi - ISO Country Code Segunda Finlandia »
Mié 19 Jun
17:30
MYPA
17:30
TPS Turku
Mié 19 Jun
17:30
Jaro Pietarsaari
17:30
Ekenäs IF
Mié 19 Jun
17:30
AC Kajaani
17:30
Musan Salama
Mié 19 Jun
17:30
TPV Tampere
17:30
FC Haka Valkeakoski
us - ISO Country Code NPSL - USA »
Mié 19 Jun
01:30 finalizado
Asheville City
0 - 2
Chattanooga INFO
Mié 19 Jun
23:00
Storm
23:00
Jacksonville Armada
us - ISO Country Code PDL - USA »
Mié 19 Jun
00:00 finalizado
Miami City
3 - 1
Lakeland Tropics INFO
Mié 19 Jun
01:00 finalizado
SC United Bantams
1 - 0
Peachtree City INFO
Mié 19 Jun
01:00 finalizado
Tri-Cities
4 - 1
Tobacco Road INFO
Mié 19 Jun
01:00 finalizado
Charlotte Eagles
3 - 3
Tormenta II INFO
Mié 19 Jun
02:00 finalizado
Texas United
0 - 2
Corpus Christi INFO
Mié 19 Jun
01:00 finalizado
North Carolina II
2 - 1
Virginia Beach United INFO
my - ISO Country Code Liga Malasia »
Mié 19 Jun
15:00
Johor FC
15:00
Selangor
Mié 19 Jun
15:00
Kuala Lumpur
15:00
Malacca
kz - ISO Country Code Copa Kazajistán »
Mié 19 Jun
14:00
Kaisar Kyzylorda
14:00
Tobol Kostanay
Mié 19 Jun
15:30
Atyrau
15:30
Ordabasy Shymkent

Follow BeCrowd on Facebook