noscript image
RESULTADOS | Bulgaria
bg - ISO Country Code Copa Bulgaria »
Mié 21 Oct
13:30 finalizado
Partizan
1 - 4
Levski Sofia INFO
Mié 21 Oct
16:30 finalizado
Pirin Blagoevgrad
3 - 4
Beroe INFO
Mié 21 Oct
14:00 finalizado
FC Sevlievo
1 - 5
Slavia Sofia INFO
Mié 21 Oct
14:00 finalizado
Izvor Gorski izvor
1 - 2
Montana INFO
Mié 21 Oct
14:00 finalizado
Yantra 1919 Gabro.
1 - 6
Cherno More Varna INFO
Mié 21 Oct
14:00 finalizado
Drenovets
0 - 6
CSKA 1948 Sofia INFO
Liga Bulgaria A PFG
Sab 17 Oct
Ludogorets Ludogorets
1-1
Tsarsko Selo Tsarsko Selo
CSKA Sofia CSKA Sofia
1-1
Beroe Beroe
Dom 18 Oct
Botev Vratsa Botev Vratsa
0-0
CSKA 1948 Sofia CSKA 1948 Sofia
Cherno More Varna Cherno More Varna
3-0
Montana Montana
Slavia Sofia Slavia Sofia
1-0
Levski Sofia Levski Sofia
Lun 19 Oct
Botev Plovdiv Botev Plovdiv
1-1
Etar Etar
Mar 20 Oct
Lokomotiv Plovdiv Lokomotiv Plovdiv
0-0
Arda Kardzhali Arda Kardzhali
Equipo / Puntos
1 Lokomotiv Plovdiv LPL 19
2 Ludogorets LUD 17
3 Beroe BER 15
4 CSKA Sofia CSK 14
5 CSKA 1948 Sofia CSK 13
6 Tsarsko Selo FCT 13
7 Arda Kardzhali ARK 13
 
8 Botev Vratsa BVR 12
9 Levski Sofia LSO 11
10 Cherno More Varna CVA 11
11 Montana MON 11
12 Botev Plovdiv BOT 9
13 Slavia Sofia SSO 7
14 Etar ETA 2
Segunda Bulgaria B PFG
Vie 16 Oct
Pirin Blagoevgrad Pirin Blagoevgrad
3-2
FK Minyor Pernik FK Minyor Pernik
Sab 17 Oct
Septemvri Sofia Septemvri Sofia
1-0
Litex Lovech Litex Lovech
Hebar Hebar
1-2
Sportist Svoge Sportist Svoge
Kariana Erden Kariana Erden
2-2
Dobrudzha 1919 Dobrudzha 1919
Septemvri Simitli Septemvri Simitli
2-0
Sozopol Sozopol
Strumska Slava Strumska Slava
1-0
Neftochimik Neftochimik
Vitosha Bistritsa Vitosha Bistritsa
17:00
Lok. Sofia Lok. Sofia
Dom 18 Oct
Yantra 1919 Gabrovo Yantra 1919 Gabro.
2-2
Ludogorets II Ludogorets II
Equipo / Puntos
1 Kariana Erden KAR 23
2 Lok. Sofia LSO 22
3 Pirin Blagoevgrad OFK 19
4 Ludogorets II LUD 19
5 Septemvri Sofia SEP 19
6 Hebar HEB 17
7 Septemvri Simitli SEP 15
8 Litex Lovech LOV 14
9 Strumska Slava STR 12
 
10 FK Minyor Pernik FKM 11
11 Dobrudzha 1919 DOB 10
12 Sportist Svoge SPO 8
13 Sozopol SOZ 7
14 Yantra 1919 Gabrovo YAN 7
15 Vitosha Bistritsa FKV 6
16 Gorna Lokomotiv Oryahovitsa LOK 6
17 Neftochimik NEF 2

Follow BeCrowd on Facebook