noscript image
Liga Danesa
Dom 16 Feb
SonderjyskE SonderjyskE
12:00
Hobro Hobro
Midtjylland Midtjylland
12:00
Lyngby BK Lyngby BK
Odense BK Odense BK
12:00
Brøndby IF Brøndby IF
Nordsjaelland Nordsjaelland
12:00
AC Horsens AC Horsens
AGF Aarhus AGF Aarhus
12:00
Randers Randers
Esbjerg Esbjerg
12:00
Kobenhavn Kobenhavn
Silkeborg IF Silkeborg IF
12:00
Aalborg BK Aalborg BK
Equipo / Puntos
1 Midtjylland MID 50
2 Kobenhavn FCK 46
3 AGF Aarhus AGF 36
4 Brøndby IF BIF 32
5 Randers RAN 30
6 Aalborg BK JIM 28
7 Nordsjaelland FCN 28
 
8 Lyngby BK LYN 28
9 Odense BK ODE 27
10 AC Horsens HOR 25
11 SonderjyskE SON 22
12 Hobro HOB 17
13 Esbjerg ESB 13
14 Silkeborg IF SIF 10
Segunda Dinamarca
Vie 28 Feb
Viborg FF Viborg FF
18:00
Hvidovre IF Hvidovre IF
Dom 01 Mar
Fremad Amager Fremad Amager
13:45
Fredericia Fredericia
Nykøbing FC Nykøbing FC
14:00
Skive Skive
Vejle BK Vejle BK
15:00
HB Køge HB Køge
Kolding IF Kolding IF
15:00
Næstved Næstved
Vendsyssel Vendsyssel
15:00
Roskilde Roskilde
Equipo / Puntos
1 Vejle BK VEJ 38
2 Fredericia FRE 35
3 Viborg FF VFF 33
4 Kolding IF KOL 29
5 Vendsyssel VEN 25
6 Fremad Amager BFR 24
 
7 HB Køge HBK 22
8 Skive SKI 21
9 Nykøbing FC LFA 21
10 Hvidovre IF HVI 20
11 Næstved NAE 16
12 Roskilde ROS 13
Grupo 1
Vie 06 Mar
FC Helsingør FC Helsingør
19:00
Brønshøj Brønshøj
Sab 07 Mar
Vanløse Vanløse
13:00
Hillerød Hillerød
Hellerup IK Hellerup IK
13:00
Frem 1886 Frem 1886
FA 2000 FA 2000
13:45
Skovshoved Skovshoved
Dom 08 Mar
Avarta Avarta
13:00
B93 B93
Holbæk Holbæk
13:00
Slagelse B&I Slagelse B&I
Equipo / Puntos
1 FC Helsingør FCH 41
2 Vanløse VAN 30
3 Brønshøj BRØ 29
4 Frem 1886 FRE 24
5 Hellerup IK HEL 23
6 Avarta AVA 23
 
7 B93 B93 19
8 FA 2000 FA2 19
9 Holbæk HOL 16
10 Hillerød HIL 16
11 Slagelse B&I SBO 12
12 Skovshoved SKO 9
Grupo 2
Sab 07 Mar
Vejlby Skovbakken Aarhus Vejlby Skovbakken
13:30
Jammerbugt Jammerbugt
Næsby BK Næsby BK
14:00
Ringkøbing Ringkøbing
Brabrand Brabrand
14:00
Vejgaard B Vejgaard B
Dalum Dalum
14:00
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
Dom 08 Mar
Thisted Thisted
13:00
Middelfart Middelfart
AB Copenhagen AB Copenhagen
15:00
Sydvest Sydvest
Equipo / Puntos
1 Aarhus Fremad AAF 35
2 Middelfart MID 28
3 AB Copenhagen AKA 27
4 Brabrand BRA 26
5 Thisted THI 25
6 Vejlby Skovbakken Aarhus SKI 23
 
7 Dalum DAL 22
8 Jammerbugt JAM 20
9 Næsby BK NAS 17
10 Sydvest SYD 15
11 Ringkøbing RIN 11
12 Vejgaard B VEJ 11
Grupo 1
Vie 13 Mar
Herlev Herlev
18:30
Køge Nord Køge Nord
Sab 14 Mar
Allerød Allerød
13:00
Ballerup-Skovlunde Ballerup-Skovlunde
Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum
13:30
Taastrup FC Taastrup FC
Fremad Valby Fremad Valby
13:30
Skjold Birkerød Skjold Birkerød
KFUM Roskilde KFUM Roskilde
13:30
Tårnby FF Tårnby FF
Equipo / Puntos
1 KFUM Roskilde KFU 31
2 Ledøje-Smørum Fodbold LED 27
3 Ballerup-Skovlunde BAL 24
4 Køge Nord KON 22
5 Fremad Valby FRE 20
 
6 Taastrup FC TAA 19
7 Allerød ALL 18
8 Skjold Birkerød SKJ 12
9 Tårnby FF TAR 11
10 Herlev HER 8
Grupo 2
Sab 14 Mar
Avedøre Avedøre
12:00
KFUM KFUM
Greve Greve
13:00
Frederikssund IK Frederikssund IK
GVI GVI
13:00
Ishøj Ishøj
Karlslunde Karlslunde
13:00
AB Tårnby AB Tårnby
BK Union BK Union
13:00
B 1908 B 1908
Equipo / Puntos
1 AB Tårnby ABT 32
2 Karlslunde KAR 31
3 B 1908 B19 29
4 Ishøj IIF 28
5 GVI GVI 18
 
6 KFUM KFU 17
7 Frederikssund IK FRE 14
8 Avedøre AVE 12
9 BK Union BOL 10
10 Greve GRE 8
Grupo 3
Sab 14 Mar
Tarup-Paarup Tarup-Paarup
13:00
Odder Odder
Hedensted Hedensted
13:30
Otterup Otterup
Marienlyst Marienlyst
14:00
Herning Fremad Herning Fremad
SfB-Oure SfB-Oure
15:00
Odense Kammeraternes SK Odense
Varde IF Elite Varde IF Elite
15:00
Kolding BK Kolding BK
Equipo / Puntos
1 SfB-Oure OFA 33
2 Otterup OTB 30
3 Varde IF Elite VAR 23
4 Herning Fremad HER 21
5 Tarup-Paarup TAR 20
 
6 Marienlyst MAR 19
7 Hedensted HED 14
8 Odder ODD 13
9 Odense Kammeraternes SK OKS 11
10 Kolding BK KOL 7
Grupo 4
Sab 14 Mar
Viby IF Viby IF
13:00
Djursland Djursland
IF Lyseng IF Lyseng
13:15
VRI VRI
Skjold Sæby Skjold Sæby
13:30
Aarhus Fremad II Aarhus Fremad II
Kjellerup Kjellerup
14:30
Silkeborg KFUM Silkeborg KFUM
Dom 15 Mar
Holstebro Holstebro
13:00
Nörresundby FB Nörresundby FB
Equipo / Puntos
1 Holstebro HOL 29
2 IF Lyseng IFL 29
3 Silkeborg KFUM SIK 28
4 Aarhus Fremad II AAR 24
5 Kjellerup KJE 23
 
6 Djursland DJU 18
7 Skjold Sæby SKJ 16
8 Nörresundby FB NOR 12
9 Viby IF VIB 10
10 VRI VRI 10
Grupo 2
Lun 04 Nov
SonderjyskE Reservas SonderjyskE
1-1
Odense Reservas Odense Reservas
Equipo / Puntos
1 Odense Reservas OBR 12
2 AC Horsens Reservas HOR 7
 
3 SonderjyskE Reservas SON 5
Grupo 4
Lun 12 Ago
AaB Reservas AaB Reservas
1-2
Hobro Reservas Hobro Reservas
Lun 25 Nov
Randers Reservas Randers Reservas
1-0
AGF Aarhus Reservas Aarhus Reservas
Equipo / Puntos
1 Randers Reservas RAN 15
2 AGF Aarhus Reservas AGF 8
 
3 AaB Reservas AAB 6
4 Hobro Reservas HOB 5
gb - ISO Country Code Premier League »
Mié 29 Ene
20:45
West Ham
20:45
Liverpool
gb - ISO Country Code EFL Cup »
Mié 29 Ene
20:45
Man. City
20:45
Man. Utd
es - ISO Country Code Copa del Rey »
Mié 29 Ene
21:00
CD Badajoz
21:00
Granada
Mié 29 Ene
19:00
Cultural Leonesa
19:00
Valencia
Mié 29 Ene
21:00
Real Zaragoza
21:00
Real Madrid
Mié 29 Ene
19:00
Rayo Vallecano
19:00
Villarreal
Mié 29 Ene
21:00
R. Sociedad
21:00
Osasuna
it - ISO Country Code Coppa Italia »
Mié 29 Ene
20:45
Inter
20:45
Fiorentina
n2 - ISO Country Code Fase Previa Copa Libertadores Grupo 1 »
Mié 29 Ene
01:30 finalizado
Universitario
1 - 0
Carabobo INFO
Mié 29 Ene
23:15
Guaraní
23:15
San José Oruro
fr - ISO Country Code Copa de Francia »
Mié 29 Ene
18:30
Épinal
18:30
Lille
Mié 29 Ene
18:30
Pau FC
18:30
PSG
Mié 29 Ene
21:05
Olympique
21:05
Strasbourg
pt - ISO Country Code Liga Portuguesa »
Mié 29 Ene
21:15
Moreirense
21:15
Sporting Braga
co - ISO Country Code Apertura Colombia »
Mié 29 Ene
00:05 finalizado
Independiente
2 - 1
Rionegro Águilas INFO
Mié 29 Ene
02:10 finalizado
Deportivo Cali
0 - 0
Junior INFO
Mié 29 Ene
20:00
Boyacá Chicó
20:00
Patriotas Boyacá
Mié 29 Ene
22:05
Jaguares FC
22:05
América de Cali
ss - ISO Country Code Liga Escocia »
Mié 29 Ene
20:45
Rangers FC
20:45
Ross County FC
Mié 29 Ene
20:45
St. Johnstone
20:45
Celtic
mx - ISO Country Code Copa MX »
Mié 29 Ene
04:10 finalizado
Dorados
(6)0-1(5)
Chivas Guadalajara INFO
Mié 29 Ene
02:00 finalizado
Toluca
(5)3-2(3)
Atlas Guadalajara INFO
Mié 29 Ene
02:00 finalizado
Pachuca
3 - 1
Venados INFO
Mié 29 Ene
04:10 finalizado
Tijuana
1 - 0
Atl. San Luis INFO
es - ISO Country Code Partidos Amistosos »
Mié 29 Ene
14:00
Teplice
14:00
Trenčín
Mié 29 Ene
11:00
Gzira United
11:00
DAC
Mié 29 Ene
11:00
Mladá Boleslav
11:00
Varnsdorf
Mié 29 Ene
11:00
Zagłębie
11:00
Podbrezová
Mié 29 Ene
12:00
Riga FC
12:00
Žilina
Mié 29 Ene
13:00
Jablonec
13:00
Shonan Bellmare
Mié 29 Ene
13:00
Vysocina Jihlava
13:00
Pohronie
Mié 29 Ene
13:00
Randers
13:00
Vejle BK
Mié 29 Ene
13:30
Hibernians
13:30
Mladá Boleslav
Mié 29 Ene
13:00
Karpaty Lviv
13:00
Slovan Bratislava
Mié 29 Ene
14:00
MAS Táborsko
14:00
FK Dukla Praha
Mié 29 Ene
14:00
Piast Gliwice
14:00
Shakhtyor Salihorsk
Mié 29 Ene
13:00
Belchatow
13:00
GKS Tychy 71
Mié 29 Ene
14:30
Johor FC
14:30
Žilina
Mié 29 Ene
14:30
Ried
14:30
Nitra
Mié 29 Ene
15:00
LASK Linz
15:00
Silkeborg IF
Mié 29 Ene
13:00
Rapid Wien
13:00
Odense BK
Mié 29 Ene
17:00
Næstved
17:00
Nykøbing FC
Mié 29 Ene
17:00
Sparta Praha II
17:00
Prepere
Mié 29 Ene
15:30
Vardar Skopje
15:30
Crvena Zvezda
Mié 29 Ene
19:30
Gonsenheim
19:30
Mainz 05 II
Mié 29 Ene
23:00
FC Dallas
23:00
NTX Rayados
Mié 29 Ene
17:00
Vendsyssel
17:00
Thisted
Mié 29 Ene
19:00
Havelse
19:00
HSC Hannover
Mié 29 Ene
13:00
Quilmes
13:00
Platense
Mié 29 Ene
15:30
Wattens
15:30
Viking Stavanger
Mié 29 Ene
19:30
TeBe Berlin
19:30
Petershagen
Mié 29 Ene
14:00
Olimpija Ljubljana
14:00
Radomlje
Mié 29 Ene
14:00
Spartak Subotica
14:00
Akademija Pandev
Mié 29 Ene
14:00
Slavia Sofia
14:00
Sered
Mié 29 Ene
14:00
Wisla Pulawy
14:00
Chełmianka Chełm
Mié 29 Ene
14:00
Čelik
14:00
Shkupi
Mié 29 Ene
12:00
Radnik Surdulica
12:00
Tambov
Mié 29 Ene
15:00
CSKA Sofia
15:00
Jeonbuk Motors
Mié 29 Ene
17:00
Brabrand
17:00
Skive
Mié 29 Ene
18:00
Ústí nad Labem
18:00
Baník Souš
n2 - ISO Country Code Torneo Preolímpico Sudamericano Grupo 2 »
Mié 29 Ene
00:00 finalizado
Perú Sub 23
0 - 1
Uruguay Sub 23 INFO
Mié 29 Ene
02:30 finalizado
Brasil Sub 23
5 - 3
Bolivia Sub 23 INFO
de - ISO Country Code 2. Liga »
Mié 29 Ene
20:30
Holstein Kiel
20:30
Darmstadt 98
Mié 29 Ene
20:30
Dynamo Dresden
20:30
Karlsruher SC
Mié 29 Ene
18:30
Stuttgart
18:30
Heidenheim
Mié 29 Ene
20:30
VfL Osnabrück
20:30
Sandhausen
br - ISO Country Code Paulista A1 »
Mié 29 Ene
23:15
Ituano
23:15
Botafogo SP
Mié 29 Ene
23:15
Palmeiras
23:15
Oeste
Mié 29 Ene
20:30
Santo André
20:30
Água Santa
gb - ISO Country Code League One »
Mié 29 Ene
20:45
Gillingham
20:45
Shrewsbury Town
Mié 29 Ene
20:45
Tranmere Rovers
20:45
Sunderland
it - ISO Country Code Copa Lega Pro »
Mié 29 Ene
20:00
Feralpisalò
20:00
Juventus Sub 23
Mié 29 Ene
15:00
Ternana Calcio
15:00
Catania
bo - ISO Country Code Liga Boliviana - Apertura »
Mié 29 Ene
20:00
Royal Pari
20:00
Bolívar
Mié 29 Ene
23:15
The Strongest
23:15
Real Potosí
Mié 29 Ene
23:15
Nacional Potosí
23:15
Atlético Palmaflor
it - ISO Country Code Coppa Italia Serie D »
Mié 29 Ene
14:30
Sanremo
14:30
Folgore Caratese
Mié 29 Ene
14:30
Tolentino
14:30
Città di Fasano
ae - ISO Country Code Liga Emiratos »
Mié 29 Ene
14:15
Al Wahda
14:15
Al Fujairah
Mié 29 Ene
14:15
Shabab Al-Ahli Du.
14:15
Hatta Dubai
Mié 29 Ene
17:00
Khorfakkan
17:00
Al Sharjah
gt - ISO Country Code Liga Guatemala - Clausura »
Mié 29 Ene
22:30
Siquinalá
22:30
Xelajú
Mié 29 Ene
22:30
Deportivo Sanarate
22:30
Cotzumalguapa
ar - ISO Country Code Primera B Grupo 2 »
Mié 29 Ene
01:05 finalizado
Talleres Escalada
1 - 1
Tristán Suárez INFO
fr - ISO Country Code Ligue CFA Grupo 2 »
Mié 29 Ene
20:00
Sannois Gratien
20:00
Angers II
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 1 »
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 3 »
Mié 29 Ene
20:45
Tiverton Town
20:45
Chesham United
il - ISO Country Code Liga Israel »
cr - ISO Country Code Primera Costa Rica - Clausura »
Mié 29 Ene
21:00
CS Cartaginés
21:00
Pérez Zeledón
Mié 29 Ene
21:00
AD Grecia
21:00
Jicaral Sercoba
Mié 29 Ene
21:00
Guadalupe
21:00
CS Herediano
Mié 29 Ene
21:00
San Carlos
21:00
LD Alajuelense
Mié 29 Ene
21:00
Deportivo Saprissa
21:00
Santos de Guápiles
Mié 29 Ene
21:00
U Universitarios
21:00
Limón
in - ISO Country Code India Super League »
Mié 29 Ene
15:00
Odisha FC
15:00
Goa
tn - ISO Country Code Liga Tunecina »
Mié 29 Ene
16:00
Chebba
16:00
ES Tunis
a1 - ISO Country Code Copa AFC Grupo 1 »
Mié 29 Ene
09:30
PSM
09:30
Lalenok United
Mié 29 Ene
10:00
Yangon United
10:00
Indera
Mié 29 Ene
11:00
Master 7
11:00
Svay Rieng

Follow BeCrowd on Facebook