noscript image
Bundesliga
Sab 27 Jun
FC Augsburg FC Augsburg
1-2
RB Leipzig RB Leipzig
B. Leverkusen B. Leverkusen
1-0
Mainz 05 Mainz 05
B. Monchengladbach Monchengladbach
2-1
Hertha BSC Hertha BSC
B. Dortmund B. Dortmund
0-4
Hoffenheim Hoffenheim
Eintracht Frankfurt Eintracht
3-2
Paderborn Paderborn
SC Freiburg SC Freiburg
4-0
Schalke 04 Schalke 04
Union Berlin Union Berlin
3-0
Fortuna Düsseldorf Fortuna
Werder Bremen Werder Bremen
6-1
Köln Köln
Wolfsburg Wolfsburg
0-4
Bayern München Bayern München
Equipo / Puntos
1 Bayern München BYM 82
2 B. Dortmund BVB 69
3 RB Leipzig RBL 66
4 B. Monchengladbach MON 65
5 B. Leverkusen LEV 63
6 Hoffenheim HOF 52
7 Wolfsburg WOL 49
8 SC Freiburg SCF 48
9 Eintracht Frankfurt EIN 45
 
10 Hertha BSC HER 41
11 Union Berlin FCU 41
12 Schalke 04 S04 39
13 Mainz 05 M05 37
14 Köln KOL 36
15 FC Augsburg AUG 36
16 Werder Bremen BRE 31
17 Fortuna Düsseldorf F95 30
18 Paderborn PAD 20
Grupo 3
Vie 06 Mar
BFC Dynamo BFC Dynamo
19:00
Rot-Weiss Erfurt Rot-Weiss Erfurt
Sab 07 Mar
SV Babelsberg 03 SV Babelsberg 03
4-1
Lichtenberg Lichtenberg
Chemie Leipzig Chemie Leipzig
2-4
Altglienicke Altglienicke
Optik Rathenow Optik Rathenow
1-0
Auerbach Auerbach
Dom 08 Mar
Meuselwitz Meuselwitz
1-1
Energie Cottbus Energie Cottbus
Viktoria Berlin Viktoria Berlin
0-2
Union Fürstenwalde Union
Sab 28 Mar
Bischofswerdaer Bischofswerdaer
13:30
Germania Halberstadt Germania
Wacker Nordhausen Wacker Nordhausen
13:30
Hertha BSC II Hertha BSC II
Mié 08 Abr
Berliner AK 07 Berliner AK 07
17:15
1. FC Lokomotive Leipzig Lokomotive Leipzig
Equipo / Puntos
1 1. FC Lokomotive Leipzig LOK 54
2 Altglienicke ALT 48
3 Energie Cottbus COT 48
4 Union Fürstenwalde UNI 43
5 Hertha BSC II HER 39
6 BFC Dynamo BFC 37
7 Berliner AK 07 BAK 34
8 Viktoria Berlin VIK 32
9 Wacker Nordhausen WAC 31
 
10 Auerbach AUE 29
11 Meuselwitz MEU 28
12 Lichtenberg LIC 28
13 Chemie Leipzig CHL 24
14 Germania Halberstadt GER 22
15 Optik Rathenow OPT 21
16 Rot-Weiss Erfurt ERF 19
17 SV Babelsberg 03 BAB 18
18 Bischofswerdaer BIS 11
Grupo 4
Vie 06 Mar
FSV Frankfurt FSV Frankfurt
0-1
Kurdischer FC Gießen Kurdischer Gießen
Sab 07 Mar
TSV Steinbach TSV Steinbach
2-1
Freiburg II Freiburg II
TSG Balingen TSG Balingen
1-2
Bayern Alzenau Bayern Alzenau
Astoria Walldorf Astoria Walldorf
1-0
Saarbrücken Saarbrücken
FC 08 Homburg FC 08 Homburg
2-1
Bahlinger SC Bahlinger SC
Hoffenheim II Hoffenheim II
1-4
Mainz 05 II Mainz 05 II
Lun 09 Mar
SV 07 Elversberg SV 07 Elversberg
0-2
Kickers Offenbach FC Kickers Offenbach
Mar 24 Mar
TuS RW Koblenz TuS RW Koblenz
18:00
Ulm Ulm
Mié 15 Abr
FK Pirmasens FK Pirmasens
19:00
VfR Aalen VfR Aalen
Equipo / Puntos
1 Saarbrücken SAA 55
2 SV 07 Elversberg ELV 49
3 TSV Steinbach STE 48
4 FC 08 Homburg HOM 46
5 Astoria Walldorf AST 37
6 Mainz 05 II MAI 37
7 Ulm ULM 35
8 Kickers Offenbach FC OFC 32
9 Hoffenheim II HOF 29
 
10 Bayern Alzenau BAY 28
11 Bahlinger SC BAH 28
12 FSV Frankfurt FSV 28
13 Freiburg II FRE 28
14 VfR Aalen VFR 26
15 Kurdischer FC Gießen KFC 25
16 FK Pirmasens PIR 18
17 TSG Balingen BAL 11
18 TuS RW Koblenz KOB 5
Grupo 5
Sab 07 Mar
Schalke 04 II Schalke 04 II
1-1
Bergisch Gladbach Bergisch Gladbach
Köln II Köln II
3-0
Homberg Homberg
Rödinghausen Rödinghausen
2-0
Borussia Dortmund II Borussia Dortmund
Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
14:00
TuS Haltern TuS Haltern
Dom 08 Mar
Borussia Mönchengladbach II Borussia
2-3
Fortuna Düsseldorf II Fortuna
Bonner SC Bonner SC
1-3
RW Essen RW Essen
Rot-Weiß Oberhausen Rot-Weiß
1-1
Alemannia Aachen Alemannia Aachen
Mié 01 Abr
Verl Verl
19:00
Fortuna Köln Fortuna Köln
Mié 22 Abr
Lippstadt 08 Lippstadt 08
18:00
Sportfreunde Lotte Sportfreunde Lotte
Equipo / Puntos
1 Rödinghausen ROD 64
2 RW Essen ROT 54
3 Verl VER 53
4 Rot-Weiß Oberhausen ROT 46
5 Alemannia Aachen AAA 38
6 Köln II DIE 36
7 Borussia Mönchengladbach II BOR 36
8 Borussia Dortmund II BOR 34
9 Sportfreunde Lotte SPO 34
10 Schalke 04 II S04 31
 
11 Fortuna Düsseldorf II FOR 30
12 Fortuna Köln KÖL 30
13 Bonner SC BSC 25
14 Wuppertaler SV WUP 23
15 TuS Haltern TUS 23
16 Lippstadt 08 LIP 19
17 Bergisch Gladbach BER 18
18 Homberg VFB 17
19 Wattenscheid 09 WAT 16
Grupo 1
Sab 30 Nov
ATSV Erlangen ATSV Erlangen
4-2
TSV Abtswind TSV Abtswind
DJK Gebenbach DJK Gebenbach
3-3
Ansbach Ansbach
TSV Karlburg TSV Karlburg
1-1
Bayern Hof Bayern Hof
ASV Cham ASV Cham
1-1
1. FC Sand 1. FC Sand
Sab 07 Mar
Viktoria Kahl Viktoria Kahl
0-3
DJK Bamberg DJK Bamberg
Seligenporten Seligenporten
14:00
Eltersdorf Eltersdorf
Würzburger FV Würzburger FV
2-6
Vilzing Vilzing
Lun 13 Abr
Ammerthal Ammerthal
17:00
Grossbardorf Grossbardorf
Equipo / Puntos
1 Vilzing VIL 50
2 Eltersdorf ELT 48
3 Seligenporten SEL 47
4 Grossbardorf GRO 36
5 Ammerthal AMM 35
6 Eintracht Bamberg EIN 32
7 ATSV Erlangen ATS 31
8 Würzburger FV WUR 31
9 ASV Cham ASV 27
 
10 Ansbach ANS 27
11 DJK Gebenbach DJK 25
12 Bayern Hof BAY 23
13 DJK Bamberg DJJ 22
14 TSV Abtswind TSV 21
15 1. FC Sand SAN 18
16 TSV Karlburg TSK 13
17 Viktoria Kahl VKA 9
gb - ISO Country Code Premier League »
Dom 05 Jul
13:00
Burnley
13:00
Sheffield United
Dom 05 Jul
17:30
Liverpool
17:30
Aston Villa
Dom 05 Jul
15:15
Newcastle
15:15
West Ham
Dom 05 Jul
20:00
Southampton
20:00
Man. City
es - ISO Country Code Primera División »
Dom 05 Jul
14:00
Athletic
14:00
Real Madrid
Dom 05 Jul
17:00
Espanyol
17:00
Leganés
Dom 05 Jul
19:30
Osasuna
19:30
Getafe
Dom 05 Jul
22:00
Villarreal
22:00
Barcelona
it - ISO Country Code Serie A »
Dom 05 Jul
19:30
Brescia
19:30
Hellas Verona
Dom 05 Jul
19:30
Cagliari
19:30
Atalanta
Dom 05 Jul
17:15
Inter
17:15
Bologna
Dom 05 Jul
21:45
Napoli
21:45
Roma
Dom 05 Jul
19:30
Parma
19:30
Fiorentina
Dom 05 Jul
19:30
Sampdoria
19:30
SPAL
Dom 05 Jul
19:30
Udinese
19:30
Genoa
pt - ISO Country Code Liga Portuguesa »
Dom 05 Jul
22:30
Porto
22:30
Belenenses
Dom 05 Jul
18:00
Gil Vicente
18:00
Rio Ave
Dom 05 Jul
20:15
Tondela
20:15
Famalicão
gb - ISO Country Code Championship »
ru - ISO Country Code Liga Rusa »
Dom 05 Jul
19:30
FK Krasnodar
19:30
Zenit
Dom 05 Jul
17:30
Rubin Kazán
17:30
FC Orenburg
Dom 05 Jul
15:30
Ufa
15:30
Ural Sverdlovskaya
es - ISO Country Code Segunda División »
Dom 05 Jul
21:45
Alcorcón
21:45
Lugo
Dom 05 Jul
17:00
Deportivo
17:00
Huesca
Dom 05 Jul
19:30
Las Palmas
19:30
Ponferradina
Dom 05 Jul
19:30
Málaga
19:30
Albacete
tr - ISO Country Code Liga Turca »
Dom 05 Jul
17:30
Kasimpasa
17:30
Sivasspor
Dom 05 Jul
20:00
Konyaspor
20:00
Rizespor
Dom 05 Jul
20:00
Galatasaray SK
20:00
Trabzonspor
gr - ISO Country Code Super League Griega Grupo 2 »
se - ISO Country Code Liga Sueca »
Dom 05 Jul
17:30
Sirius
17:30
Orebro SK
Dom 05 Jul
14:30
Elfsborg
14:30
Malmö
Dom 05 Jul
17:30
Häcken
17:30
Hammarby IF
Dom 05 Jul
14:30
AIK Solna
14:30
Falkenbergs
cn - ISO Country Code Superliga China »
Dom 05 Jul
13:35 Aplazado
Dalian Pro
13:35
Jiangsu Suning
Dom 05 Jul
13:35 Aplazado
Shijiazhuang Ever
13:35
Qingdao Huanghai
Dom 05 Jul
13:35 Aplazado
Wuhan Zall
13:35
Tianjin Teda
cz - ISO Country Code Liga Checa Grupo 2 »
Dom 05 Jul
17:00
Slovan Liberec
17:00
Slavia Praha
Dom 05 Jul
17:00
Baník Ostrava
17:00
Viktoria Plzeň
Dom 05 Jul
17:00
Sparta Praha
17:00
Jablonec
es - ISO Country Code Partidos Amistosos »
Dom 05 Jul
00:00 finalizado
Libertad
0 - 1
Sol de América INFO
ch - ISO Country Code Liga Suiza »
Dom 05 Jul
16:00
Luzern
16:00
Thun
Dom 05 Jul
16:00
St. Gallen
16:00
Sion
Dom 05 Jul
16:00
Young Boys
16:00
FC Lugano
ro - ISO Country Code Liga Rumana Grupo 2 »
Dom 05 Jul
19:00
FC Astra Giurgiu
19:00
CFR Cluj
ro - ISO Country Code Liga Rumana Grupo 3 »
Dom 05 Jul
16:00
Academica Clinceni
16:00
Dinamo Bucureşti
Dom 05 Jul
12:00 Descanso
CSMS Iaşi
1 - 1
Sepsi
at - ISO Country Code Bundesliga Austria Grupo 2 »
Dom 05 Jul
17:00
LASK
17:00
Salzburg
Dom 05 Jul
17:00
Wolfsberger AC
17:00
Rapid Wien
Dom 05 Jul
17:00
Sturm Graz
17:00
Hartberg
hr - ISO Country Code Liga Croata HNL »
Dom 05 Jul
18:55
Hajduk Split
18:55
Osijek
Dom 05 Jul
21:05
Rijeka
21:05
Dinamo Zagreb
bg - ISO Country Code Liga Bulgaria A PFG Grupo 2 »
Dom 05 Jul
20:00
CSKA Sofia
20:00
Ludogorets
Dom 05 Jul
17:45
Lokomotiv Plovdiv
17:45
Beroe
ca - ISO Country Code Premier League Canadá »
Dom 05 Jul
01:00 Aplazado
Atlético Ottawa
01:00
York 9
ua - ISO Country Code Liga Ucraniana Grupo 2 »
ua - ISO Country Code Liga Ucraniana Grupo 3 »
Dom 05 Jul
18:30
Olimpik Donetsk
18:30
Dnipro-1
no - ISO Country Code Liga Noruega »
Dom 05 Jul
18:00
Molde FK
18:00
Mjøndalen
Dom 05 Jul
18:00
FK Bodo Glimt
18:00
SK Brann Bergen
Dom 05 Jul
18:00
Stromsgodset IF
18:00
Kristiansund BK
Dom 05 Jul
18:00
Sandefjord Fotball
18:00
Sarpsborg 08
Dom 05 Jul
18:00
Odd Grenland
18:00
Haugesund
Dom 05 Jul
20:30
Stabaek IF
20:30
Rosenborg BK
by - ISO Country Code Liga Bielorrusia »
pl - ISO Country Code Liga Polaca Grupo 2 »
dk - ISO Country Code Liga Danesa Grupo 2 »
Dom 05 Jul
18:00
Aalborg BK
18:00
Brøndby IF
Dom 05 Jul
20:00
AGF Aarhus
20:00
Kobenhavn
Dom 05 Jul
14:00
Nordsjaelland
14:00
Midtjylland
dk - ISO Country Code Liga Danesa Grupo 3 »
Dom 05 Jul
16:00
Hobro
16:00
Randers
it - ISO Country Code Serie C Grupo 5 »
Dom 05 Jul
finalizado
Pontedera
0 - 3
Novara Calcio INFO
Dom 05 Jul
20:00
Sudtirol
20:00
Triestina
Dom 05 Jul
20:30
Alessandria
20:30
Siena
Dom 05 Jul
20:30
Ternana Calcio
20:30
Catania
Dom 05 Jul
20:45
Padova
20:45
Feralpisalò
Dom 05 Jul
20:45
Potenza Calcio
20:45
Catanzaro
tr - ISO Country Code 1. Lig »
Dom 05 Jul
19:00
Adana Demirspor
19:00
Altay
Dom 05 Jul
16:30
Hatayspor
16:30
Keciorengucu
Dom 05 Jul
16:30
Giresunspor
16:30
Erzurumspor
Dom 05 Jul
19:00
Osmanlıspor
19:00
Umraniyespor
se - ISO Country Code Segunda Suecia »
Dom 05 Jul
14:30
Västerås SK
14:30
GAIS
cz - ISO Country Code 2. Liga Checa »
Dom 05 Jul
17:00
Třinec
17:00
Baník Sokolov

Follow BeCrowd on Facebook