noscript image
Liga Japonesa J1
Vie 04 Oct
Gamba Osaka Gamba Osaka
5-0
Consadole Sapporo Consadole Sapporo
Sab 05 Oct
Júbilo Iwata Júbilo Iwata
0-2
Yokohama F. Marinos Yokohama Marinos
Nagoya Grampus Nagoya Grampus
1-1
Oita Trinita Oita Trinita
Sagan Tosu Sagan Tosu
2-1
FC Tokyo FC Tokyo
Vegalta Sendai Vegalta Sendai
0-1
Matsumoto Yamaga Matsumoto Yamaga
Sanfrecce Hiroshima Sanfrecce
6-2
Vissel Kobe Vissel Kobe
Dom 06 Oct
Cerezo Osaka Cerezo Osaka
0-1
Kashima Antlers Kashima Antlers
Urawa Reds Urawa Reds
2-1
Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
Shonan Bellmare Shonan Bellmare
0-5
Kawasaki Frontale Kawasaki Frontale
Equipo / Puntos
1 Kashima Antlers KAA 55
2 FC Tokyo FCT 53
3 Yokohama F. Marinos FCY 52
4 Kawasaki Frontale KAW 47
5 Sanfrecce Hiroshima SAN 47
6 Cerezo Osaka CER 46
7 Consadole Sapporo CON 40
8 Oita Trinita OIT 40
9 Vissel Kobe VIS 35
 
10 Urawa Reds URA 35
11 Shimizu S-Pulse SHI 35
12 Gamba Osaka GAM 34
13 Nagoya Grampus NAG 33
14 Vegalta Sendai VEG 32
15 Shonan Bellmare SHO 31
16 Sagan Tosu SAG 31
17 Matsumoto Yamaga MAT 28
18 Júbilo Iwata JUB 21
Segunda Japonesa J2
Sab 12 Oct
Renofa Yamaguchi Renofa Yamaguchi
1-0
Kyoto Sanga Kyoto Sanga
V-Varen Nagasaki V-Varen Nagasaki
0-2
JEF United JEF United
Ryūkyū Ryūkyū
1-5
Tokyo Verdy Tokyo Verdy
Dom 13 Oct
Tokushima Vortis Tokushima Vortis
2-1
Fagiano Okayama Fagiano Okayama
Omiya Ardija Omiya Ardija
07:00
Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
Ehime Ehime
0-1
Albirex Niigata Albirex Niigata
Ventforet Kofu Ventforet Kofu
1-1
Tochigi Tochigi
Machida Zelvia Machida Zelvia
0-0
Kagoshima United Kagoshima United
Lun 14 Oct
Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
07:00
Mito Hollyhock Mito Hollyhock
Montedio Yamagata Montedio Yamagata
07:00
Gifu Gifu
Mar 15 Oct
Yokohama Yokohama
12:00
Zweigen Kanazawa Zweigen Kanazawa
Equipo / Puntos
1 Kashiwa Reysol KAR 69
2 Omiya Ardija OMI 63
3 Yokohama YOK 61
4 Montedio Yamagata MON 61
5 Kyoto Sanga KYO 59
6 Ventforet Kofu VEN 58
7 Tokushima Vortis TOK 58
8 Mito Hollyhock MIT 57
9 Fagiano Okayama FAG 57
10 V-Varen Nagasaki VVA 53
11 Albirex Niigata ALB 52
 
12 Zweigen Kanazawa ZWE 50
13 Tokyo Verdy TOK 48
14 Renofa Yamaguchi REN 43
15 Ryūkyū RYK 40
16 Ehime EHI 39
17 JEF United JEF 39
18 Avispa Fukuoka AVI 35
19 Machida Zelvia MAC 35
20 Kagoshima United KAG 31
21 Tochigi TOC 30
22 Gifu GIF 26
Tercera Japonesa J3
Sab 12 Oct
Blaublitz Akita Blaublitz Akita
2-2
ThespaKusatsu Gunma ThespaKusatsu
Dom 13 Oct
Fujieda MYFC Fujieda MYFC
1-0
Kamatamare Sanuki Kamatamare Sanuki
Parceiro Nagano Parceiro Nagano
06:00
YSCC YSCC
Gainare Tottori Gainare Tottori
2-2
Gamba Osaka Sub 23 Gamba Osaka
Cerezo Osaka Sub 23 Cerezo Osaka
1-1
Fukushima United Fukushima United
Giravanz Kitakyushu Giravanz
2-1
Grulla Morioka Grulla Morioka
Azul Claro Numazu Azul Claro Numazu
0-1
Tokyo Sub 23 Tokyo Sub 23
Kataller Toyama Kataller Toyama
0-0
Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
Lun 14 Oct
Vanraure Hachinohe Vanraure Hachinohe
06:00
Sagamihara Sagamihara
Equipo / Puntos
1 ThespaKusatsu Gunma THE 49
2 Giravanz Kitakyushu GIR 49
3 Fujieda MYFC FUJ 49
4 Roasso Kumamoto ROA 46
5 Kataller Toyama KAT 42
6 Gainare Tottori GAI 39
7 Fukushima United FUK 37
8 Cerezo Osaka Sub 23 CER 37
9 Blaublitz Akita BLA 36
 
10 Vanraure Hachinohe VAN 35
11 Azul Claro Numazu AZU 32
12 Gamba Osaka Sub 23 GOS 30
13 Kamatamare Sanuki KAM 30
14 Parceiro Nagano PAR 29
15 Sagamihara SAG 29
16 Tokyo Sub 23 TOK 25
17 YSCC YSC 24
18 Grulla Morioka GRU 21
Liga Fútbol Japón - 1ª Fase
Sab 12 Oct
Honda Honda
2-3
Yokogawa Musashino Yokogawa Musashino
Verspah Oita Verspah Oita
3-4
Ryutsu Keizai Dragons Ryutsu Keizai Dra.
Dom 13 Oct
MIO Biwako Shiga MIO Biwako Shiga
06:00
Imabari Imabari
Veertien Kuwana Veertien Kuwana
2-3
Sony Sendai Sony Sendai
Tegevajaro Miyazaki Tegevajaro
06:00
Matsue City Matsue City
Lun 14 Oct
Nara Club Nara Club
06:00
Reinmeer Aomori Reinmeer Aomori
Suzuka Unlimited Suzuka Unlimited
07:00
Maruyasu Industries Maruyasu
Mié 23 Oct
Osaka Osaka
06:00
Honda Lock Honda Lock
Equipo / Puntos
1 Honda HON 52
2 Sony Sendai SON 41
3 Imabari FCI 41
4 Yokogawa Musashino YOK 37
5 Honda Lock HON 34
6 Tegevajaro Miyazaki TMF 34
7 Veertien Kuwana VEK 30
8 Verspah Oita VER 29
 
9 Osaka OSA 27
10 Nara Club NAR 27
11 Maruyasu Industries MAR 26
12 Reinmeer Aomori REA 26
13 MIO Biwako Shiga MIO 25
14 Suzuka Unlimited SUN 24
15 Ryutsu Keizai Dragons RKD 20
16 Matsue City MCF 14
Liga Japonesa Femenina
Sab 12 Oct
Nojima Stella Nojima Stella
06:00
Albirex Niigata Albirex Niigata
Lun 14 Oct
INAC Kobe Leonessa INAC Kobe Leonessa
06:00
Urawa Reds Urawa Reds
Nittaidai Nittaidai
06:00
NTV Beleza NTV Beleza
Parceiro Nagano Parceiro Nagano
06:00
Vegalta Sendai Vegalta Sendai
JEF United JEF United
07:00
Iga Kunoichi Iga Kunoichi
Equipo / Puntos
1 Urawa Reds URD 33
2 NTV Beleza NTV 27
3 INAC Kobe Leonessa INA 24
4 JEF United JEF 23
5 Albirex Niigata ANL 20
 
6 Nojima Stella NSL 18
7 Iga Kunoichi IFC 17
8 Parceiro Nagano ACP 12
9 Vegalta Sendai VSL 10
10 Nittaidai NFC 8

Follow BeCrowd on Facebook