noscript image
Liga Luxemburgo
Sab 30 Nov
Jeunesse d'Esch Jeunesse d'Esch
1-2
US Hostert US Hostert
Dom 01 Dic
Una Strassen Una Strassen
2-2
Victoria Rosport Victoria Rosport
Union Titus Pétange Union Titus Péta.
16:00
Progrès Nidderkuer Progrès
Etzella Ettelbruck Etzella Ettelbruck
1-4
F91 Dudelange F91 Dudelange
Differdange 03 Differdange 03
2-1
FC Rodange 91 FC Rodange 91
US Mondorf les Bains Mondorf Bains
16:00
Fola Esch Fola Esch
Lun 02 Dic
Blue Boys Muhlenbach Blue Boys Muhlenb.
19:30
Racing Union Racing Union
Equipo / Puntos
1 Union Titus Pétange TPE 31
2 Progrès Nidderkuer PRO 27
3 Fola Esch FOL 26
4 Differdange 03 DIF 23
5 F91 Dudelange F91 20
6 Una Strassen UNA 20
7 Jeunesse d'Esch JEU 15
 
8 Racing Union RAC 14
9 US Mondorf les Bains USM 13
10 US Hostert USH 13
11 Etzella Ettelbruck ETZ 11
12 Victoria Rosport VIC 11
13 Blue Boys Muhlenbach BBM 10
14 FC Rodange 91 FCR 9
Segunda Luxemburgo
Dom 01 Dic
Käerjéng 97 Käerjéng 97
6-0
Jeunesse Junglinster Jeunesse
RM Hamm Benfica RM Hamm Benfica
16:00
Yellow Boys Weiler Yellow Boys Weiler
US Esch US Esch
16:00
Union Mertert Union Mertert
Mamer Mamer
3-1
Blô-Weiss Medernach Blô-Weiss
Jeunesse Canach Jeunesse Canach
2-1
Mondercange Mondercange
Swift Hesperange Swift Hesperange
6-0
Alisontia Steinsel Alisontia Steinsel
Wiltz 71 Wiltz 71
18:00
Rumelange Rumelange
Equipo / Puntos
1 Swift Hesperange SWI 28
2 Wiltz 71 WIL 25
3 Käerjéng 97 KAE 24
4 Rumelange RUM 23
5 US Esch ESC 22
6 RM Hamm Benfica RMH 21
7 Alisontia Steinsel ALI 21
 
8 Mondercange MON 18
9 Jeunesse Canach JEU 18
10 Mamer MAM 15
11 Yellow Boys Weiler YBW 13
12 Union Mertert UME 10
13 Jeunesse Junglinster JEU 7
14 Blô-Weiss Medernach BWM 3
Grupo 1
Sab 30 Nov
Jeunesse Schieren Jeunesse Schieren
3-0
Hosingen Hosingen
Dom 01 Dic
Sporting Mertzig Sporting Mertzig
16:00
Marisca Mersch Marisca Mersch
Kehlen Kehlen
16:00
Feulen Feulen
FC Alliance Aischdall HE Alliance Aischdall
16:00
Norden Norden
Minerva Lintgen Minerva Lintgen
0-0
Lorentzweiler Lorentzweiler
Berdorf Consdorf Berdorf Consdorf
1-3
Young Boys Young Boys
Mié 04 Dic
Atert Bissen Atert Bissen
1-0
Erpeldange Erpeldange
Equipo / Puntos
1 Marisca Mersch MAR 30
2 Jeunesse Schieren JEU 25
3 Kehlen KEH 23
4 Atert Bissen ATE 22
5 Hosingen HOS 22
6 Minerva Lintgen MLI 19
7 Berdorf Consdorf BER 18
 
8 Norden FFN 16
9 Erpeldange ERP 16
10 Lorentzweiler LOR 16
11 FC Alliance Aischdall HE FCA 15
12 Sporting Mertzig MER 15
13 Young Boys YBD 7
14 Feulen FEU 2
Grupo 2
Sab 30 Nov
Schifflange Schifflange
5-0
Steinfort Steinfort
Dom 01 Dic
Berdenia Berbourg Berdenia Berbourg
4-1
Syra Mensdorf Syra Mensdorf
Union Remich / Bous Union Remich Bous
2-1
Sanem Sanem
Koeppchen Koeppchen
16:00
Avenir Beggen Avenir Beggen
Red Black Egalité Black Egalité
16:00
Union Kayl-Tétange Union
Résidence Walferdange Résidence
5-1
US Sandweiler US Sandweiler
Bettembourg Bettembourg
3-0
Grevenmacher Grevenmacher
Equipo / Puntos
1 Schifflange SCH 32
2 Bettembourg BET 31
3 Grevenmacher GRE 27
4 Berdenia Berbourg BER 26
5 Union Remich / Bous URE 23
6 Steinfort STE 19
7 Sanem SAN 19
 
8 Koeppchen KOE 17
9 Résidence Walferdange RES 17
10 Union Kayl-Tétange UKT 15
11 Avenir Beggen AVE 13
12 Red Black Egalité RBE 9
13 Syra Mensdorf SYR 5
14 US Sandweiler USS 2
ue - ISO Country Code Europa League Grupo 1 »
Jue 12 Dic
18:55
APOEL
18:55
Sevilla
Jue 12 Dic
18:55
Qarabağ
18:55
F91 Dudelange
ue - ISO Country Code Europa League Grupo 2 »
Jue 12 Dic
18:55
Dinamo Kiev
18:55
FC Lugano
Jue 12 Dic
18:55
Kobenhavn
18:55
Malmö
ue - ISO Country Code Europa League Grupo 3 »
Jue 12 Dic
18:55
Basel
18:55
Trabzonspor
Jue 12 Dic
18:55
Getafe
18:55
FK Krasnodar
ue - ISO Country Code Europa League Grupo 4 »
Jue 12 Dic
18:55
PSV
18:55
Rosenborg BK
Jue 12 Dic
18:55
LASK Linz
18:55
Sporting CP
ue - ISO Country Code Europa League Grupo 5 »
Jue 12 Dic
18:55
Rennes
18:55
Lazio
Jue 12 Dic
18:55
CFR Cluj
18:55
Celtic
ue - ISO Country Code Europa League Grupo 6 »
Jue 12 Dic
18:55
Eintracht
18:55
Vitória Guimarães
Jue 12 Dic
18:55
Standard Liège
18:55
Arsenal
ue - ISO Country Code Europa League Grupo 7 »
Jue 12 Dic
21:00
Porto
21:00
Feyenoord
Jue 12 Dic
21:00
Rangers FC
21:00
Young Boys
ue - ISO Country Code Europa League Grupo 8 »
Jue 12 Dic
21:00
Ludogorets
21:00
Ferencvárosi
Jue 12 Dic
21:00
Espanyol
21:00
CSKA Moskva
ue - ISO Country Code Europa League Grupo 9 »
Jue 12 Dic
21:00
Wolfsburg
21:00
Saint-Étienne
Jue 12 Dic
21:00
KAA Gent
21:00
Oleksandria
ue - ISO Country Code Europa League Grupo 10 »
ue - ISO Country Code Europa League Grupo 11 »
Jue 12 Dic
21:00
Wolves
21:00
Beşiktaş
Jue 12 Dic
21:00
Slovan Bratislava
21:00
Sporting Braga
ue - ISO Country Code Europa League Grupo 12 »
Jue 12 Dic
21:00
Man. Utd
21:00
AZ Alkmaar
Jue 12 Dic
21:00
Partizan Beograd
21:00
Astana
es - ISO Country Code Partidos Amistosos »
Jue 12 Dic
13:30 finalizado
FC Lahti
2 - 0
FC Haka Valkeakoski INFO
uy - ISO Country Code Clausura Uruguay »
Jue 12 Dic
00:30 finalizado
Peñarol
0 - 2
Nacional INFO
bo - ISO Country Code Liga Boliviana - Clausura »
Jue 12 Dic
20:00
Nacional Potosí
20:00
Royal Pari
Jue 12 Dic
01:30 finalizado
San José Oruro
2 - 2
Bolívar INFO
za - ISO Country Code Liga Sudafricana »
Jue 12 Dic
17:00
Golden Arrows
17:00
Bidvest Wits
gt - ISO Country Code Liga Guatemala - Apertura »
ec - ISO Country Code Serie A - Ecuador »
Jue 12 Dic
01:30 finalizado
Liga de Quito
0 - 0
Delfin INFO
sa - ISO Country Code Liga Saudí »
Jue 12 Dic
13:20 finalizado
Al Hazm Rass
2 - 3
Abha INFO
Jue 12 Dic
17:45
Al Wahda Mecca
17:45
Al Adalh Club
Jue 12 Dic
15:45 En juego 45'
Al Shabab
0 - 2
Al Raed
in - ISO Country Code India Super League »
Jue 12 Dic
15:00 Aplazado
NorthEast United
15:00
Chennaiyin
eg - ISO Country Code Liga Egipto »
Jue 12 Dic
18:30
Zamalek
18:30
Pyramids
Jue 12 Dic
16:00 En juego 30'
Al-Masry
0 - 0
Al-Mokawloon Al-Arab
Jue 12 Dic
13:30 finalizado
Al-Ittihad
0 - 0
Tanta INFO
uy - ISO Country Code Segunda Amateur Uruguay - Apertura Grupo 2 »
Jue 12 Dic
21:30
La Luz FC
21:30
Uruguay Montevideo
Jue 12 Dic
21:30
Basáñez
21:30
Potencia
Jue 12 Dic
19:00
Huracán FC
19:00
Platense
Jue 12 Dic
21:30
Rocha FC
21:30
Huracán Buceo
id - ISO Country Code Liga Indonesia »
Jue 12 Dic
11:45 finalizado
Bali United
0 - 1
PS Tira INFO
Jue 12 Dic
09:30 finalizado
Persebaya
4 - 1
Arema INFO
Jue 12 Dic
12:30 finalizado
Perseru Badak Lam.
2 - 3
Bhayangkara Surabaya INFO
Jue 12 Dic
12:30 finalizado
Kalteng Putra
0 - 0
Persipura INFO
ng - ISO Country Code Premier League Nigeria »
Jue 12 Dic
16:00 En juego 30'
Enyimba
1 - 0
Rivers United
sv - ISO Country Code Apertura Primera División El Salvador »
Jue 12 Dic
02:15 finalizado
Sonsonate FC
0 - 0
Alianza INFO
jm - ISO Country Code Liga Jamaica »
Jue 12 Dic
21:00
Portmore United
21:00
Cavalier
Jue 12 Dic
23:00
Humble Lions
23:00
UWI
Jue 12 Dic
01:00 finalizado
Harbour View
2 - 0
Vere United INFO
Jue 12 Dic
02:00 finalizado
Arnett Gardens
1 - 1
Waterhouse INFO
be - ISO Country Code Promoción Bélgica Grupo 4 »
Jue 12 Dic
20:30
Wellen
20:30
Witgoor Sport
pe - ISO Country Code Copa Perú Grupo 2 »
Jue 12 Dic
02:00 finalizado
Sport Chavelines .
0 - 0
Atlético Grau INFO
ke - ISO Country Code Premier League Kenia »
Jue 12 Dic
13:00 finalizado
AFC Leopards
0 - 0
KCB INFO
cd - ISO Country Code Liga República del Congo DR »
Jue 12 Dic
14:30
TP Mazembe
14:30
Sanga Balende
in - ISO Country Code Liga India »
Jue 12 Dic
09:30 Aplazado
Real Kashmir
09:30
Gokulam

Follow BeCrowd on Facebook