noscript image
Liga MX - Apertura
Sab 23 Nov
Puebla Puebla
3-0
Necaxa Necaxa
Tijuana Tijuana
1-2
León León
Dom 24 Nov
Querétaro Querétaro
3-1
Morelia Morelia
Cruz Azul Cruz Azul
3-1
Atl. San Luis Atl. San Luis
Monterrey Monterrey
2-0
Atlas Guadalajara Atlas Guadalajara
Pachuca Pachuca
2-0
Pumas UNAM Pumas UNAM
Chivas Guadalajara Chivas Guadalajara
3-1
Veracruz Veracruz
Toluca Toluca
2-2
Santos Laguna Santos Laguna
Lun 25 Nov
FC Juárez FC Juárez
1-2
Tigres UANL Tigres UANL
Equipo / Puntos
1 Santos Laguna SAN 37
2 León LEO 33
3 Tigres UANL UAN 32
4 Querétaro QRO 31
5 Necaxa NEC 31
6 América AME 31
7 Morelia MOR 27
8 Monterrey MON 27
9 Pachuca PAC 25
10 Chivas Guadalajara CHI 25
 
11 Tijuana TIJ 24
12 Cruz Azul CAZ 23
13 Pumas UNAM PUM 23
14 Atlas Guadalajara ATS 21
15 Atl. San Luis AUR 20
16 FC Juárez JUA 18
17 Toluca TOL 17
18 Puebla PUE 17
19 Veracruz VER 8
Ascenso MX - Apertura
Vie 08 Nov
Mineros de Zacatecas Mineros Zacatecas
0-0
Dorados Dorados
Sab 09 Nov
Atlante FC Atlante FC
2-0
Cimarrones de Sonora Cimarrones Sonora
Correcaminos UAT Correcaminos UAT
2-1
Venados Venados
Dom 10 Nov
UAEM Potros UAEM Potros
0-2
Tampico Madero Tampico Madero
Alebrijes de Oaxaca Alebrijes Oaxaca
2-0
Celaya Celaya
Cafetaleros de Chiapas Cafetaleros
2-1
Zacatepec Zacatepec
Leones Negros Leones Negros
2-1
Loros Universidad Loros Universidad
Equipo / Puntos
1 Alebrijes de Oaxaca ALE 27
2 Atlante FC ATL 26
3 Tampico Madero TAM 23
4 Leones Negros UDG 22
5 Zacatepec CAÑ 21
6 Celaya TOR 19
7 Mineros de Zacatecas ZAC 19
 
8 Cafetaleros de Chiapas CAF 18
9 Dorados DOR 17
10 Cimarrones de Sonora CIM 17
11 Loros Universidad LOR 16
12 UAEM Potros UAP 15
13 Venados MER 14
14 Correcaminos UAT UAT 11
Grupo 2
Sab 16 Nov
Atlético San Francisco Atlético
1-2
Chapulineros de Oaxaca Chapulineros
Dorados Premier Dorados Premier
0-2
La Paz La Paz
Nuevo Chimalhuacán Nuevo
0-6
Mineros de Zacatecas II Mineros Zacatecas
Ciervos Ciervos
2-0
Zitacuaro Zitacuaro
Deportivo Dongu Deportivo Dongu
1-2
Calor de San Pedro Calor Pedro
Aguacateros CDU Aguacateros CDU
1-0
Deportivo Cafessa Deportivo Cafessa
Dom 17 Nov
Real Canamy Tlayacapan Real Canamy Tlaya.
2-1
Cuautla Cuautla
Equipo / Puntos
1 Aguacateros CDU AGU 25
2 Atlético San Francisco SFR 25
3 Mineros de Zacatecas II MZA 23
4 Chapulineros de Oaxaca CHA 22
5 La Paz PAZ 19
6 Cuautla CUA 19
7 Deportivo Cafessa CAF 19
 
8 Calor de San Pedro CAL 19
9 Dorados Premier DOR 19
10 Real Canamy Tlayacapan RCT 18
11 Zitacuaro ZIT 16
12 Ciervos CIE 10
13 Deportivo Dongu DON 8
14 Nuevo Chimalhuacán CHI 6
Liga MX Sub 20 - Apertura
Vie 22 Nov
Puebla Sub 20 Puebla Sub 20
2-2
Necaxa Sub 20 Necaxa Sub 20
Sab 23 Nov
Tijuana Sub 20 Tijuana Sub 20
4-0
León Sub 20 León Sub 20
Cruz Azul Sub 20 Cruz Azul Sub 20
1-2
At. San Luis Sub 20 Luis
Querétaro Sub 20 Querétaro Sub 20
3-2
Morelia Sub 20 Morelia Sub 20
Monterrey Sub 20 Monterrey Sub 20
1-2
Atlas Sub 20 Atlas Sub 20
Guadalajara Sub 20 Guadalajara
1-1
Veracruz Sub 20 Veracruz Sub 20
Pachuca Sub 20 Pachuca Sub 20
1-2
Pumas UNAM Sub 20 Pumas UNAM Sub 20
Dom 24 Nov
Toluca Sub 20 Toluca Sub 20
2-2
Santos Laguna Sub 20 Santos Laguna
FC Juárez Sub 20 FC Juárez Sub 20
1-1
Tigres UANL Sub 20 Tigres UANL
Equipo / Puntos
1 Atlas Sub 20 ATL 41
2 Santos Laguna Sub 20 SAN 36
3 Monterrey Sub 20 MON 35
4 Tijuana Sub 20 TIJ 33
5 Morelia Sub 20 MOR 31
6 Guadalajara Sub 20 GUA 29
7 Veracruz Sub 20 VER 28
8 América Sub 20 AME 27
9 Querétaro Sub 20 QUE 26
10 Cruz Azul Sub 20 CAZ 24
 
11 Tigres UANL Sub 20 TIG 24
12 Pumas UNAM Sub 20 PUM 23
13 At. San Luis Sub 20 ASL 23
14 Necaxa Sub 20 NEC 22
15 Toluca Sub 20 MEX 18
16 Pachuca Sub 20 PAC 17
17 León Sub 20 LEO 13
18 FC Juárez Sub 20 JUA 10
19 Puebla Sub 20 PUE 9
Liga MX Sub 17 - Apertura
Vie 22 Nov
Puebla Sub 17 Puebla Sub 17
2-2
Necaxa Sub 17 Necaxa Sub 17
Tijuana Sub 17 Tijuana Sub 17
5-1
León Sub 17 León Sub 17
Sab 23 Nov
Pachuca Sub 17 Pachuca Sub 17
0-0
Pumas UNAM Sub 17 Pumas UNAM Sub 17
Cruz Azul Sub 17 Cruz Azul Sub 17
5-1
Atl. San Luis Sub 17 Atl. Luis
Querétaro Sub 17 Querétaro Sub 17
1-1
Morelia Sub 17 Morelia Sub 17
Monterrey Sub 17 Monterrey Sub 17
0-1
Atlas Sub 17 Atlas Sub 17
Guadalajara Sub 17 Guadalajara
7-2
Veracruz Sub 17 Veracruz Sub 17
Dom 24 Nov
Toluca Sub 17 Toluca Sub 17
0-2
Santos Laguna Sub 17 Santos Laguna
FC Juárez Sub 17 FC Juárez Sub 17
1-2
Tigres UANL Sub 17 Tigres UANL
Equipo / Puntos
1 Guadalajara Sub 17 GUA 53
2 Pachuca Sub 17 PAC 42
3 Morelia Sub 17 MOR 41
4 Santos Laguna Sub 17 SAN 40
5 Tijuana Sub 17 TIJ 38
6 Atlas Sub 17 ATL 37
7 León Sub 17 LEO 36
8 Cruz Azul Sub 17 CAZ 35
9 Toluca Sub 17 MEX 34
10 Monterrey Sub 17 MON 30
 
11 Tigres UANL Sub 17 TIG 29
12 América Sub 17 AME 28
13 Puebla Sub 17 PUE 28
14 Pumas UNAM Sub 17 PUM 27
15 Querétaro Sub 17 QUE 26
16 Veracruz Sub 17 VER 24
17 Necaxa Sub 17 NEX 20
18 Atl. San Luis Sub 17 ASL 18
19 FC Juárez Sub 17 JUA 7
Liga MX Femenil - Apertura
Vie 08 Nov
Atlas Atlas
1-3
León León
Cruz Azul Cruz Azul
2-2
Tijuana Tijuana
Querétaro Querétaro
0-2
Tigres UANL Tigres UANL
Necaxa Necaxa
1-1
Atl. San Luis Atl. San Luis
Sab 09 Nov
FC Juárez FC Juárez
0-2
América América
Lun 11 Nov
Morelia Morelia
3-1
Veracruz Veracruz
Mar 12 Nov
Toluca Toluca
2-0
Santos Laguna Santos Laguna
Pachuca Pachuca
1-2
Guadalajara Guadalajara
Monterrey Monterrey
2-1
UNAM UNAM
Equipo / Puntos
1 Monterrey MON 48
2 Tigres UANL TIG 43
3 Pachuca PAC 36
4 América AME 32
5 Guadalajara GUA 31
6 Toluca TOL 31
7 Tijuana TIJ 29
8 Atlas ATL 28
9 Morelia MOR 28
10 Cruz Azul CAZ 24
 
11 León LEO 23
12 Puebla PUE 21
13 Querétaro QUE 20
14 UNAM UNA 19
15 Veracruz VER 17
16 Santos Laguna SLA 16
17 Atl. San Luis ASL 11
18 FC Juárez JUA 7
19 Necaxa NEC 6
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 5 »
Mar 10 Dic
18:55
Napoli
18:55
Genk
Mar 10 Dic
18:55
Salzburg
18:55
Liverpool
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 6 »
Mar 10 Dic
21:00
B. Dortmund
21:00
Slavia Praha
Mar 10 Dic
21:00
Inter
21:00
Barcelona
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 7 »
Mar 10 Dic
21:00
Benfica
21:00
Zenit
Mar 10 Dic
21:00
Olympique Lyonnais
21:00
RB Leipzig
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 8 »
Mar 10 Dic
21:00
Chelsea
21:00
Lille
Mar 10 Dic
21:00
Ajax
21:00
Valencia
ar - ISO Country Code Superliga Argentina »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 5 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 6 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 7 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 8 »
gb - ISO Country Code Championship »
Mar 10 Dic
20:45
Bristol City
20:45
Millwall
Mar 10 Dic
20:45
Charlton Athletic
20:45
Huddersfield Town
Mar 10 Dic
20:45
Leeds United
20:45
Hull City
Mar 10 Dic
20:45
Nottingham Forest
20:45
Middlesbrough
Mar 10 Dic
20:45
Preston North End
20:45
Fulham
Mar 10 Dic
21:00
Stoke City
21:00
Luton Town
gb - ISO Country Code FA Cup »
wo - ISO Country Code Copa del Este de Asia Grupo 3 »
Mar 10 Dic
11:30 En juego 54'
China
0 - 1
Japón
bo - ISO Country Code Liga Boliviana - Clausura »
Mar 10 Dic
01:30 finalizado
Oriente Petrolero
2 - 1
Aurora INFO
ar - ISO Country Code Primera B Grupo 1 »
Mar 10 Dic
01:10 finalizado
Talleres Escalada
0 - 0
Sacachispas INFO
ae - ISO Country Code Liga Emiratos »
Mar 10 Dic
17:30
Al Sharjah
17:30
Bani Yas
Mar 10 Dic
15:00
Khaleej Khor Fakk.
15:00
Al Dhafra
Mar 10 Dic
15:00
Al Ittihad Kalba
15:00
Ajman
gb - ISO Country Code Conference National »
Mar 10 Dic
20:45
Fylde
20:45
Sutton United
Mar 10 Dic
20:45
Chesterfield
20:45
Yeovil Town
gb - ISO Country Code Conference North »
gb - ISO Country Code Conference South »
pt - ISO Country Code Liga Revelação »
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 1 »
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 2 »
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 3 »
dz - ISO Country Code Liga Argelia »
Mar 10 Dic
16:00
JS Kabylie
16:00
MC Oran
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 1 »
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 2 »
Mar 10 Dic
20:45
Bedfont Sports
20:45
South Park FC
Mar 10 Dic
20:45
Chipstead
20:45
Hertford Town
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 3 »
Mar 10 Dic
20:45
Whitehawk
20:45
Whyteleafe
Mar 10 Dic
20:45
Sittingbourne
20:45
Hastings United
Mar 10 Dic
20:45
Faversham Town
20:45
Ramsgate
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 4 »
Mar 10 Dic
20:45
Colne FC
20:45
Ramsbottom United
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 6 »
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 7 »
Mar 10 Dic
20:45 Aplazado
Winchester City
20:45
Highworth Town
Mar 10 Dic
20:45
Cirencester Town
20:45
AFC Totton
gb - ISO Country Code League Trophy »
eg - ISO Country Code Liga Egipto »
Mar 10 Dic
18:30
Al-Ittihad
18:30
Masr
Mar 10 Dic
13:30
Aswan FC
13:30
El-Entag El-Harby
Mar 10 Dic
16:00
El Gounah
16:00
Talaea El-Gaish
Mar 10 Dic
16:00
Misr El-Makasa
16:00
Tanta
Mar 10 Dic
13:30
Wadi Degla
13:30
ENPPI

Follow BeCrowd on Facebook