noscript image
Liga Holandesa
Vie 02 Ago
PEC Zwolle PEC Zwolle
20:00
Willem II Willem II
Sab 03 Ago
Vitesse Vitesse
18:30
Ajax Ajax
Emmen Emmen
18:30
Groningen Groningen
VVV Venlo VVV Venlo
20:45
RKC Waalwijk RKC Waalwijk
Twente 1965 Twente 1965
20:45
PSV PSV
Dom 04 Ago
Heracles Heracles
12:15
Heerenveen Heerenveen
Feyenoord Feyenoord
14:30
Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam
ADO Den Haag ADO Den Haag
16:45
Utrecht Utrecht
AZ Alkmaar AZ Alkmaar
20:00
Fortuna Sittard Fortuna Sittard
Equipo / Puntos
1 ADO Den Haag ADO 0
2 Ajax AJA 0
3 AZ Alkmaar AZA 0
4 Emmen FCE 0
5 Groningen GRO 0
6 Twente 1965 TWE 0
7 Utrecht UTR 0
8 PEC Zwolle ZWO 0
9 Feyenoord FEY 0
 
10 Fortuna Sittard FOR 0
11 Heerenveen SCH 0
12 Heracles HER 0
13 PSV PSV 0
14 RKC Waalwijk RKC 0
15 Sparta Rotterdam SPA 0
16 Vitesse VIT 0
17 VVV Venlo VVV 0
18 Willem II WIL 0
Segunda Holanda
Vie 09 Ago
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles
20:00
MVV Maastricht MVV Maastricht
Dordrecht Dordrecht
20:00
NAC Breda NAC Breda
Helmond Sport Helmond Sport
20:00
FC Volendam FC Volendam
SC Telstar SC Telstar
20:00
AZ Sub 21 AZ Sub 21
FC Oss FC Oss
20:00
Jong Ajax Jong Ajax
Roda JC Roda JC
20:00
Almere City Almere City
NEC Nijmegen NEC Nijmegen
20:00
FC Eindhoven FC Eindhoven
De Graafschap De Graafschap
20:00
Cambuur Cambuur
Sab 10 Ago
Excelsior Excelsior
19:45
Jong Utrecht Jong Utrecht
Lun 12 Ago
Jong PSV Jong PSV
20:00
Den Bosch Den Bosch
Equipo / Puntos
1 Almere City ALM 0
2 AZ Sub 21 ALK 0
3 De Graafschap GRA 0
4 Excelsior EXC 0
5 Den Bosch BOS 0
6 Dordrecht FCD 0
7 FC Eindhoven EIN 0
8 FC Oss FCO 0
9 FC Volendam VOL 0
10 Go Ahead Eagles GAE 0
 
11 Helmond Sport HEL 0
12 Jong Ajax JON 0
13 Jong PSV PSV 0
14 Jong Utrecht JUT 0
15 MVV Maastricht MVV 0
16 NAC Breda NAC 0
17 NEC Nijmegen NEC 0
18 Roda JC RJC 0
19 Cambuur BVO 0
20 SC Telstar TEL 0
Grupo 1
Sab 25 Mayo
De Dijk De Dijk
4-3
DOVO DOVO
Harkemase Boys Harkemase Boys
4-2
Hoek Hoek
ASWH ASWH
3-1
SJC Noordwijk SJC Noordwijk
Quick Boys Quick Boys
3-1
ONS Sneek ONS Sneek
Achilles 29 Achilles 29
1-3
ODIN .59 ODIN .59
Noordwijk Noordwijk
4-0
Eemdijk Eemdijk
SteDoCo SteDoCo
2-5
Lisse Lisse
Ajax Amateurs Ajax Amateurs
2-1
VVOG VVOG
DVS .33 DVS .33
1-5
Groningen Sub 21 Groningen Sub 21
Equipo / Puntos
1 Noordwijk NOO 80
2 Quick Boys QUI 72
3 DVS .33 DVS 68
4 Hoek HOE 64
5 Groningen Sub 21 GRO 58
6 Harkemase Boys HAR 57
7 ASWH ASW 55
8 SteDoCo STE 55
9 ODIN .59 ODI 54
 
10 Lisse LIS 51
11 DOVO DOV 48
12 Ajax Amateurs AJA 41
13 ONS Sneek ONS 39
14 VVOG VVO 35
15 Eemdijk EEM 29
16 SJC Noordwijk SJC 26
17 Achilles 29 ACH 20
18 De Dijk DED 19
Grupo 2
Dom 26 Mayo
HV & CV Quick HV & CV Quick
4-4
Quick '20 Quick '20
OJC Rosmalen OJC Rosmalen
5-0
JVC Cuijk JVC Cuijk
GOES GOES
4-1
OSS '20 OSS '20
Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
7-1
Westlandia Westlandia
EVV EVV
3-0
UNA Brinvast UNA Brinvast
SV TEC Tiel SV TEC Tiel
2-0
ADO 20 ADO 20
OFC Oostzaan OFC Oostzaan
2-1
USV Hercules USV Hercules
Dongen Dongen
0-6
HBS HBS
HSC 21 HSC 21
1-6
Volendam Sub 23 Volendam Sub 23
Equipo / Puntos
1 Volendam Sub 23 VOL 71
2 SV TEC Tiel TIE 70
3 OFC Oostzaan OOS 62
4 GOES GOE 61
5 UNA Brinvast UNA 56
6 OSS '20 OSS 54
7 HV & CV Quick QUI 50
8 ADO 20 ADO 47
9 Westlandia WES 46
 
10 Dongen DON 45
11 EVV EVV 44
12 USV Hercules USV 44
13 HSC 21 HSC 44
14 Blauw Geel '38 BLA 43
15 JVC Cuijk JVC 39
16 OJC Rosmalen OJC 35
17 Quick '20 QUI 31
18 HBS HBS 27
Grupo 1
Sab 25 Mayo
Capelle Capelle
1-1
Spijkenisse Spijkenisse
Door Fusie Sterk Door Fusie Sterk
1-4
Swift Swift
Den Bosch II Den Bosch II
6-1
Xerxes DZB Xerxes DZB
Nootdorp Nootdorp
0-0
Jodan Boys Jodan Boys
SC Feyenoord SC Feyenoord
3-3
Zwaluwen Zwaluwen
Smitshoek Smitshoek
1-0
Achilles Veen Achilles Veen
Ter Leede Ter Leede
2-0
S Gravenzande SV S Gravenzande SV
RKAV Volendam RKAV Volendam
3-5
Rijnvogels Rijnvogels
Equipo / Puntos
1 Ter Leede TER 67
2 RKAV Volendam VOL 61
3 SC Feyenoord SCF 54
4 Zwaluwen ZWA 50
5 Den Bosch II DBI 47
6 Rijnvogels RIJ 46
7 Jodan Boys JOD 46
8 S Gravenzande SV FCS 44
 
9 Smitshoek SMI 41
10 Swift SWI 39
11 Achilles Veen ACH 39
12 Capelle CAP 39
13 Spijkenisse SPI 37
14 Door Fusie Sterk DFS 24
15 Nootdorp NOO 23
16 Xerxes DZB XER 13
Grupo 1
Dom 26 Mayo
Silvolde Silvolde
0-1
MSC MSC
DEM Beverwijk DEM Beverwijk
2-1
Achilles 1894 Achilles 1894
De Bataven De Bataven
4-1
RKZVC RKZVC
Alcides Alcides
2-2
Hoogeveen Hoogeveen
SDO Bussum SDO Bussum
2-2
Be Quick 1887 Be Quick 1887
Purmersteijn Purmersteijn
3-2
Fortuna Wormerveer Fortuna Wormerveer
AWC AWC
1-2
Hollandia Hollandia
Hoogland Hoogland
1-2
RKHVV RKHVV
Equipo / Puntos
1 DEM Beverwijk DEM 60
2 Hoogeveen HOO 57
3 SDO Bussum SDO 57
4 RKZVC RKZ 53
5 Hoogland HOO 49
6 Alcides ALC 44
7 Silvolde SIL 42
8 Hollandia HOL 42
 
9 Purmersteijn PUR 41
10 MSC MSC 39
11 AWC AWC 39
12 Be Quick 1887 BEQ 37
13 De Bataven DEB 37
14 Fortuna Wormerveer FWO 31
15 Achilles 1894 ACH 30
16 RKHVV RKH 14
Grupo 2
Dom 26 Mayo
RKSV Minor RKSV Minor
-
Magreb 90 Magreb 90
Groene Ster Groene Ster
3-0
UDI '19 UDI '19
Baronie Baronie
0-1
Gemert Gemert
De Meern De Meern
1-4
Alphense Boys Alphense Boys
RKAVV RKAVV
2-2
Meerssen Meerssen
Leonidas Leonidas
1-0
Halsteren Halsteren
GVV Unitas GVV Unitas
3-4
IFC IFC
RKSV Nuenen RKSV Nuenen
2-1
Vlissingen Vlissingen
Equipo / Puntos
1 Groene Ster GRO 64
2 Gemert GEM 59
3 Halsteren HAL 57
4 Baronie BAR 56
5 GVV Unitas GVV 53
6 RKSV Nuenen NUE 40
7 Meerssen MEE 38
8 Alphense Boys ALP 36
 
9 UDI '19 UDI 34
10 RKSV Minor MIN 31
11 RKAVV RKA 29
12 IFC IFC 28
13 Leonidas LEO 28
14 Vlissingen VLI 26
15 De Meern DEM 10
16 Magreb 90 MAG 0
Grupo 2
Sab 25 Mayo
ACV ACV
1-1
Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
Berkum Berkum
2-2
AZSV AZSV
DETO Twenterand DETO Twenterand
1-0
WHC WHC
DUNO DUNO
4-2
SVZW SVZW
Excelsior .31 Excelsior .31
3-0
Flevo Boys Flevo Boys
SDC Putten SDC Putten
1-1
Buitenpost Buitenpost
Staphorst Staphorst
4-1
Apeldoorn CSV Apeldoorn CSV
Urk Urk
3-2
Genemuiden Genemuiden
Equipo / Puntos
1 Excelsior .31 EXC 64
2 Staphorst STA 63
3 Sparta Nijkerk SPA 63
4 AZSV AZS 58
5 ACV ACV 54
6 Urk URK 53
7 Berkum BER 41
8 DUNO DUN 40
 
9 SDC Putten SDC 39
10 Flevo Boys FLE 36
11 Genemuiden GEN 33
12 Buitenpost BUI 29
13 DETO Twenterand DET 27
14 Apeldoorn CSV APE 26
15 WHC WHC 25
16 SVZW SVZ 18
Grupo 1
Sab 25 Mayo
Roda .46 (Zat) Roda .46 (Zat)
4-3
BOL BOL
Zuidvogels Zuidvogels
0-0
Aalsmeer Aalsmeer
SV Argon SV Argon
1-0
ARC Alphense ARC Alphense
Breukelen Breukelen
3-3
Zwaluwen .30 Zwaluwen .30
AFC II AFC II
1-5
Huizen Huizen
CSW CSW
0-3
DHSC DHSC
WV-HEDW WV-HEDW
10-0
Victoria Hilversum Victoria Hilversum
Equipo / Puntos
1 DHSC DHS 55
2 ARC Alphense ARC 50
3 AFC II AFC 49
4 Zwaluwen .30 ZWA 44
5 BOL BOL 41
6 SV Argon ARG 41
7 Huizen HUI 39
 
8 Roda .46 (Zat) ROD 38
9 Breukelen BRE 31
10 WV-HEDW HED 30
11 Zuidvogels ZUI 30
12 Aalsmeer AAL 29
13 CSW CSW 24
14 Victoria Hilversum HCF 5
Grupo 1
Dom 26 Mayo
NVC NVC
3-1
DSOV DSOV
Legmeervogels	Legmeervogels
2-4
RKVV Velsen RKVV Velsen
Hoofddorp Hoofddorp
0-0
AFC 34 AFC 34
LSVV LSVV
1-5
JOS Watergraafsmeer Watergraafsmeer
AGB AGB
5-0
ZVV Zaanlandia ZVV Zaanlandia
Zeeburgia Zeeburgia
1-2
Uitgeest Uitgeest
FC Boshuizen FC Boshuizen
1-2
Hillegom	Hillegom
Equipo / Puntos
1 RKVV Velsen RKV 58
2 JOS Watergraafsmeer JOS 56
3 FC Boshuizen FCB 46
4 Uitgeest UIT 39
5 AFC 34 AFC 38
6 ZVV Zaanlandia ZAN 37
7 LSVV LSV 37
 
8 AGB AGB 35
9 Legmeervogels	LEG 33
10 DSOV DSO 30
11 Hoofddorp SVH 29
12 Zeeburgia ZEE 25
13 Hillegom	HIL 24
14 NVC NVC 23
wo - ISO Country Code International Champions Cup »
Mié 24 Jul
01:00 finalizado
Real Madrid
(3)2-2(2)
Arsenal INFO
Mié 24 Jul
03:00 finalizado
Bayern München
1 - 0
Milan INFO
Mié 24 Jul
03:00 finalizado
Chivas Guadalajara
(4)0-0(5)
Atlético INFO
Mié 24 Jul
13:30
Juventus
13:30
Inter
n2 - ISO Country Code Conmebol Sudamericana »
Mié 24 Jul
02:30 finalizado
Peñarol
1 - 2
Fluminense INFO
n2 - ISO Country Code Copa Libertadores »
Mié 24 Jul
00:15 finalizado
River Plate
0 - 0
Cruzeiro INFO
Mié 24 Jul
02:30 finalizado
Godoy Cruz
2 - 2
Palmeiras INFO
Mié 24 Jul
02:30 finalizado
Liga de Quito
3 - 1
Olimpia INFO
ue - ISO Country Code Fase Previa Champions Grupo 3 »
Mié 24 Jul
20:45
Crvena Zvezda
20:45
HJK Helsinki
Mié 24 Jul
20:15
Maribor
20:15
AIK Solna
Mié 24 Jul
19:00
BATE Borisov
19:00
Rosenborg BK
Mié 24 Jul
20:45
Dundalk
20:45
Qarabağ
Mié 24 Jul
20:00
Ferencvárosi
20:00
Valletta FC
Mié 24 Jul
20:00
CFR Cluj
20:00
Maccabi Tel Aviv
Mié 24 Jul
20:45
Celtic
20:45
Nomme Kalju
ue - ISO Country Code Fase Previa Europa League Grupo 3 »
Mié 24 Jul
18:00
Slovan Bratislava
18:00
Feronikeli
es - ISO Country Code Partidos Amistosos »
Mié 24 Jul
20:45
Bury
20:45
Blackburn Rovers
Mié 24 Jul
14:00
Kitchee FC
14:00
Man. City
Mié 24 Jul
20:30
Sheffield FC
20:30
Chesterfield
Mié 24 Jul
20:45
Forest Green Rove.
20:45
Bristol City
Mié 24 Jul
20:45
Lincoln City
20:45
Stoke City
Mié 24 Jul
20:30
Southend United
20:30
Millwall
Mié 24 Jul
20:45
Cheshunt
20:45
Stevenage
Mié 24 Jul
17:00
Chateauroux
17:00
Blois
Mié 24 Jul
20:45
Mickleover Sports
20:45
Burton Albion
Mié 24 Jul
20:45
Walsall
20:45
Aston Villa
Mié 24 Jul
17:00
Slavia Praha II
17:00
Litomericko
Mié 24 Jul
21:30
Raja Casablanca
21:30
Leganés
Mié 24 Jul
17:30
Norwich City
17:30
Brentford
Mié 24 Jul
18:00
Stade de Reims
18:00
Metz
Mié 24 Jul
19:00
Portimonense
19:00
Lille
Mié 24 Jul
20:00
Feyenoord
20:00
Angers SCO
Mié 24 Jul
20:00
Lierse Kempenzonen
20:00
KVC Westerlo
Mié 24 Jul
20:30
Doncaster Rovers
20:30
Huddersfield Town
Mié 24 Jul
20:45
Oxford United
20:45
Leeds United
Mié 24 Jul
20:45
Wigan Athletic
20:45
Everton
Mié 24 Jul
15:30
Fortuna
15:30
Rayo Vallecano
Mié 24 Jul
11:30
Marítimo
11:30
Luton Town
Mié 24 Jul
17:30
Napoli
17:30
Cremonese
Mié 24 Jul
17:30
Sampdoria
17:30
Pro Patria
Mié 24 Jul
19:30
Barakaldo
19:30
Numancia
Mié 24 Jul
21:30
Sporting Braga
21:30
Monaco
Mié 24 Jul
18:00
Amorebieta
18:00
Osasuna
Mié 24 Jul
20:00
Toulouse
20:00
Al Arabi SC
Mié 24 Jul
20:30
Chaves
20:30
Rio Ave
Mié 24 Jul
20:30
Hull City
20:30
Amiens SC
Mié 24 Jul
18:30
Deportivo
18:30
Deportivo Fabril
Mié 24 Jul
19:00
F.C. Cartagena
19:00
El Palmar
Mié 24 Jul
20:00
Rayo Majadahonda
20:00
Getafe
Mié 24 Jul
20:30
Tenerife
20:30
Marino
Mié 24 Jul
20:30
RSD Alcalá
20:30
Talavera CF
Mié 24 Jul
17:00
Lazio
17:00
Virtus Entella
Mié 24 Jul
17:00
Reading
17:00
Peterborough United
Mié 24 Jul
17:30
Brescia
17:30
Ciliverghe Mazzano
Mié 24 Jul
18:00
Sassuolo
18:00
Real Vicenza VS
Mié 24 Jul
17:00
Cagliari
17:00
Chievo
Mié 24 Jul
11:30
Gil Vicente
11:30
Moreirense
Mié 24 Jul
19:00
Las Palmas
19:00
Tamaraceite
Mié 24 Jul
19:00
Paços Ferreira
19:00
Estoril
Mié 24 Jul
18:30
Real Sporting
18:30
Langreo
Mié 24 Jul
20:00
Gimnástica
20:00
RM Castilla
Mié 24 Jul
11:30
Feirense
11:30
RD Agueda
Mié 24 Jul
21:00
Desportivo Aves
21:00
Famalicão
Mié 24 Jul
17:00
Sparta Rotterdam
17:00
Den Bosch
Mié 24 Jul
20:30
Melksham Town
20:30
Bath City
Mié 24 Jul
17:00
Tikves
17:00
Renova
Mié 24 Jul
18:00
FC Rouen 1899
18:00
Le Havre II
Mié 24 Jul
18:00
Beskid Andrychów
18:00
Czaniec
Mié 24 Jul
20:45
Ramsbottom United
20:45
Rochdale
Mié 24 Jul
19:15
Mallorca
19:15
Platges de Calvià
Mié 24 Jul
13:30
Willem II
13:30
Panachaiki
Mié 24 Jul
18:00
Udinese
18:00
Al Hilal Riyadh
Mié 24 Jul
19:00
Vitesse
19:00
Sivasspor
Mié 24 Jul
19:30
Granada
19:30
Real Jaén
Mié 24 Jul
17:30
Juve Stabia
17:30
Fidelis Andria
Mié 24 Jul
17:30
Salernitana
17:30
SS Sambenedettese Calcio
Mié 24 Jul
18:00
Szombathelyi
18:00
Sárvári FC
Mié 24 Jul
19:00
Lamia
19:00
AEK Athens
Mié 24 Jul
19:00
Real Avilés
19:00
Lugo
Mié 24 Jul
19:30
CD Cayón
19:30
Racing
Mié 24 Jul
19:30
Germania Ratingen
19:30
Sprockhövel
Mié 24 Jul
19:30
Guijuelo
19:30
Atlético Tordesillas
Mié 24 Jul
19:30
KSV Roeselare
19:30
Knokke
Mié 24 Jul
20:00
Atherton
20:00
Al Ittihad
Mié 24 Jul
20:45
Buxton
20:45
Trafford
Mié 24 Jul
21:00
Alhaurín Torre
21:00
At. Malagueño
Mié 24 Jul
17:00
Xanthi
17:00
Hapoel Nir Ramat HaSharon
Mié 24 Jul
18:00
Pisa
18:00
Bari 1908
Mié 24 Jul
18:00
Vizela
18:00
Lusitania FC
Mié 24 Jul
20:45
Boavista
20:45
Nice
cn - ISO Country Code Copa China FA »
Mié 24 Jul
12:00
Tianjin Tianhai
12:00
Dalian Yifang
Mié 24 Jul
14:00
Tianjin Teda
14:00
Shanghai Shenhua
Mié 24 Jul
12:00
Shandong Luneng
12:00
Beijing Guoan
Mié 24 Jul
14:00
Guangzhou
14:00
Shanghai SIPG
ss - ISO Country Code Copa de la Liga de Escocia »
Mié 24 Jul
20:45
Ross County FC
20:45
Forfar Athletic
Mié 24 Jul
20:45
St. Johnstone
20:45
Brechin City
Mié 24 Jul
20:45
Heart Midlothian
20:45
Stenhousemuir
Mié 24 Jul
20:45
Airdrieonians
20:45
Queen's Park FC
Mié 24 Jul
20:45
Partick Thistle
20:45
Clyde
wo - ISO Country Code Amistosos Selecciones »
Mié 24 Jul
13:00
Reading
13:00
Kuwait

Follow BeCrowd on Facebook