noscript image
Liga Portuguesa
Vie 21 Feb
Desportivo Aves Desportivo Aves
0-2
Vitória Guimarães Vitória
Sab 22 Feb
Tondela Tondela
19:00
Rio Ave Rio Ave
Belenenses Belenenses
21:30
Marítimo Marítimo
Dom 23 Feb
Paços de Ferreira Paços Ferreira
16:00
Famalicão Famalicão
Moreirense Moreirense
16:00
CD Santa Clara CD Santa Clara
Sporting CP Sporting CP
18:30
Boavista Boavista
Sporting Braga Sporting Braga
21:00
Vitória Setúbal Vitória Setúbal
Porto Porto
21:30
Portimonense Portimonense
Lun 24 Feb
Gil Vicente Gil Vicente
20:30
Benfica Benfica
Equipo / Puntos
1 Benfica SLB 54
2 Porto FCP 53
3 Sporting Braga SPB 37
4 Sporting CP SCP 36
5 Rio Ave RIO 33
6 Famalicão FAM 33
7 Vitória Guimarães VIT 31
8 CD Santa Clara SAN 29
9 Boavista BOA 28
 
10 Gil Vicente GFC 26
11 Vitória Setúbal VST 26
12 Marítimo MAR 24
13 Tondela TON 24
14 Moreirense MOR 23
15 Belenenses BEL 21
16 Paços de Ferreira PAÇ 16
17 Portimonense POR 15
18 Desportivo Aves AVE 13
Segunda Liga
Vie 21 Feb
Vilafranquense Vilafranquense
0-3
Farense Farense
Sab 22 Feb
Leixões Leixões
12:00
SP. Covilhã SP. Covilhã
UD Oliveirense UD Oliveirense
16:00
Casa Pia Casa Pia
Porto II Porto II
18:00
Estoril Estoril
Chaves Chaves
18:15
Feirense Feirense
Dom 23 Feb
Academico Viseu Academico Viseu
12:15
Benfica II Benfica II
Mafra Mafra
16:00
Penafiel Penafiel
Cova Piedade Cova Piedade
16:00
Varzim Varzim
Nacional Nacional
17:00
Académica Académica
Equipo / Puntos
1 Farense FAR 44
2 Nacional NAC 43
3 Mafra MAF 36
4 Estoril EST 34
5 Feirense FEI 33
6 Académica ACA 32
7 SP. Covilhã SPC 31
8 Varzim VAR 30
9 Academico Viseu ACV 30
 
10 Porto II POR 28
11 Leixões LEX 28
12 Chaves CHA 28
13 Penafiel PEN 27
14 Benfica II BEN 27
15 UD Oliveirense OLI 25
16 Vilafranquense VIL 21
17 Cova Piedade COV 13
18 Casa Pia CAS 10
Grupo 2
Sab 22 Feb
Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
20:45
Paredes Paredes
Dom 23 Feb
Amarante Amarante
15:00
Sanjoanense Sanjoanense
Trofense Trofense
16:00
Ginásio Figueirense Ginásio
Coimbrões Coimbrões
16:00
Castro Daire Castro Daire
Arouca Arouca
16:00
Pedras Rubras Pedras Rubras
Espinho Espinho
16:00
Lusitano FCV Lusitano FCV
Canelas 2010 Canelas 2010
16:00
Leça FC Leça FC
Lusitania FC Lusitania FC
16:00
Gondomar Gondomar
Valadares Gaia Valadares Gaia
16:00
Vila Real Vila Real
Equipo / Puntos
1 Arouca ARO 52
2 Lusitania FC LUS 44
3 Leça FC LEC 42
4 Espinho ESP 41
5 Castro Daire CAS 41
6 Sanjoanense SAN 39
7 Felgueiras 1932 FEL 32
8 Paredes PAR 31
9 Canelas 2010 CAN 31
 
10 Coimbrões COI 28
11 Amarante AMA 26
12 Lusitano FCV LUS 25
13 Pedras Rubras PED 25
14 Gondomar GON 24
15 Trofense TRO 24
16 Valadares Gaia VAL 20
17 Vila Real VIL 11
18 Ginásio Figueirense GIN 8
Grupo 3
Sab 22 Feb
Torreense Torreense
17:00
Marinhense Marinhense
Dom 23 Feb
Condeixa Condeixa
12:00
Fontinhas Fontinhas
União de Leiria União de Leiria
16:00
Caldas Caldas
Benfica Castelo Branco Benfica Castelo B.
16:00
União Santarém União Santarém
Sertanense Sertanense
16:00
Fatima Fatima
Vitoria de Sernache Vitoria Sernache
16:00
Beira Mar SC Beira Mar SC
Oleiros Oleiros
17:00
Anadia Anadia
Praiense Praiense
17:00
RD Agueda RD Agueda
Ideal Ideal
17:00
Oliveira Hospital Oliveira Hospital
Equipo / Puntos
1 Praiense PRA 48
2 Anadia ANA 35
3 Caldas CAL 33
4 Benfica Castelo Branco BEN 33
5 Fatima FAT 33
6 Sertanense SER 33
7 Beira Mar SC BMA 31
8 Oleiros OLE 30
9 Torreense TOR 30
 
10 Marinhense MAR 28
11 Condeixa CON 28
12 União de Leiria ULE 27
13 União Santarém USA 27
14 Oliveira Hospital OLI 25
15 RD Agueda RDA 23
16 Ideal IDE 21
17 Vitoria de Sernache VIT 16
18 Fontinhas GDF 13
Grupo 2
Vie 21 Feb
Rio Ave Sub 23 Rio Ave Sub 23
3-1
Braga Sub 23 Braga Sub 23
Estoril Sub 23 Estoril Sub 23
0-4
Desportivo Aves Sub 23 Desportivo Aves
Sab 22 Feb
Sporting CP Sub 23 Sporting
16:00
Benfica Sub 23 Benfica Sub 23
Equipo / Puntos
1 Desportivo Aves Sub 23 AVE 3
2 Rio Ave Sub 23 RIO 3
3 Benfica Sub 23 BES 0
 
4 Sporting CP Sub 23 SPO 0
5 Braga Sub 23 BRA 0
6 Estoril Sub 23 EST 0
Grupo 3
Vie 21 Feb
Famalicão Sub 23 Famalicão Sub 23
1-0
Leixões Sub 23 Leixões Sub 23
Sab 22 Feb
Feirense Sub 23 Feirense Sub 23
12:00
Vitória Guimarães Sub 23 Vitória
Maritimo Sub 23 Maritimo Sub 23
12:00
Cova da Piedade Sub 23 Cova Piedade
Belenenses Sub 23 Belenenses Sub 23
16:00
Portimonense Sub 23 Portimonense
Equipo / Puntos
1 Famalicão Sub 23 FAM 3
2 Academica Sub 23 ACA 0
5 Feirense Sub 23 FEI 0
8 Vitória Guimarães Sub 23 GUI 0
10 Leixões Sub 23 LEX 0
 
3 Belenenses Sub 23 BEL 0
4 Cova da Piedade Sub 23 CDP 0
6 Maritimo Sub 23 MAR 0
7 Portimonense Sub 23 POR 0
9 Vitória Setúbal Sub 23 SET 0
Primera División Portugal Femenina
Dom 23 Feb
Sporting CP Fem Sporting CP Fem
16:00
SL Benfica Fem SL Benfica Fem
Marítimo Marítimo
16:00
Ovarense Ovarense
Cadima Fem Cadima Fem
16:00
A-dos-Francos Fem A-dos-Francos Fem
Estoril Praia Fem Estoril Praia Fem
16:00
Valadares Gaia Fem Valadares Gaia
Albergaria Fem Albergaria Fem
16:00
Ouriense Fem Ouriense Fem
CF Benfica Fem CF Benfica Fem
16:00
Sporting Braga Fem Sporting Braga
Equipo / Puntos
1 SL Benfica Fem SLB 42
2 Sporting CP Fem SPO 39
3 Sporting Braga Fem SPB 31
4 CF Benfica Fem BEN 24
5 Estoril Praia Fem EST 22
6 Marítimo CSM 21
 
7 Valadares Gaia Fem VAG 19
8 Ouriense Fem OUR 18
9 Albergaria Fem ALB 14
10 Ovarense ADO 9
11 Cadima Fem CAD 6
12 A-dos-Francos Fem ADF 0

Follow BeCrowd on Facebook