noscript image
Liga Escocia
Sab 05 Oct
Aberdeen Aberdeen
1-1
Hibernian FC Hibernian FC
Heart of Midlothian Heart Midlothian
0-1
Kilmarnock Kilmarnock
Motherwell Motherwell
2-0
St. Mirren St. Mirren
Ross County FC Ross County FC
2-2
St. Johnstone St. Johnstone
Dom 06 Oct
Livingston Livingston
2-0
Celtic Celtic
Rangers FC Rangers FC
5-0
Hamilton Academical Hamilton
Equipo / Puntos
1 Rangers FC GLA 21
2 Celtic CEL 19
3 Motherwell MHE 16
4 Aberdeen ABE 12
5 Ross County FC ROS 12
6 Livingston LIV 11
 
7 Kilmarnock KIL 11
8 Hamilton Academical HAM 8
9 Heart of Midlothian HOM 6
10 Hibernian FC HIB 6
11 St. Mirren STM 5
12 St. Johnstone STJ 4
Championship Escocia
Vie 04 Oct
Alloa Athletic Alloa Athletic
1-0
Dundee United Dundee United
Sab 05 Oct
Ayr United Ayr United
0-2
Inverness CT Inverness CT
Dundee Dundee
2-0
Arbroath Arbroath
Greenock Morton FC Greenock Morton
1-1
Dunfermline Athletic FC Dunfermline
Partick Thistle FC Partick Thistle
0-1
Queen of the South Queen South
Equipo / Puntos
1 Dundee United DUN 18
2 Ayr United THE 18
3 Inverness CT ICT 16
4 Dundee DUN 12
5 Greenock Morton FC GRE 10
 
6 Queen of the South QOS 9
7 Arbroath ARB 8
8 Alloa Athletic ALL 8
9 Dunfermline Athletic FC DUN 7
10 Partick Thistle FC PAR 5
League One Escocia
Sab 05 Oct
Clyde Clyde
0-2
Montrose Montrose
Dumbarton Dumbarton
3-1
Forfar Athletic Forfar Athletic
East Fife East Fife
1-1
Stranraer Stranraer
Peterhead Peterhead
1-2
Airdrieonians Airdrieonians
Raith Rovers Raith Rovers
2-2
Falkirk Falkirk
Equipo / Puntos
1 Raith Rovers RAI 19
2 East Fife EAS 17
3 Falkirk FAL 16
4 Airdrieonians AIR 14
5 Dumbarton DUM 13
 
6 Clyde THE 12
7 Forfar Athletic FOR 10
8 Peterhead THE 9
9 Montrose THE 7
10 Stranraer STR 6
League Two Escocia
Sab 05 Oct
Albion Rovers Albion Rovers
1-3
Elgin City Elgin City
Brechin City Brechin City
1-1
Stirling Albion Stirling Albion
Cowdenbeath Cowdenbeath
1-0
Edinburgh City Edinburgh City
Queen's Park FC Queen's Park FC
1-2
Annan Athletic Annan Athletic
Stenhousemuir Stenhousemuir
3-2
Cove Rangers Cove Rangers
Equipo / Puntos
1 Cove Rangers COV 22
2 Cowdenbeath CWB 21
3 Edinburgh City EDI 19
4 Stenhousemuir STE 12
5 Annan Athletic BLA 12
 
6 Elgin City THE 9
7 Queen's Park FC THE 9
8 Albion Rovers THE 8
9 Brechin City BRE 7
10 Stirling Albion STI 6
Liga Highland Escocia
Sab 12 Oct
Inverurie Loco Works Inverurie Loco Wo.
4-0
Keith Keith
Turriff United Turriff United
1-4
Forres Mechanics Forres Mechanics
Fort William Fort William
16:00
Lossiemouth Lossiemouth
Rothes Rothes
3-1
Wick Academy Wick Academy
Deveronvale Deveronvale
3-2
Strathspey Thistle Strathspey Thistle
Clachnacuddin Clachnacuddin
0-0
Huntly Huntly
Brora Rangers Brora Rangers
0-1
Fraserburgh Fraserburgh
Buckie Thistle Buckie Thistle
2-1
Nairn County Nairn County
Equipo / Puntos
1 Buckie Thistle BUC 33
2 Brora Rangers BRO 27
3 Inverurie Loco Works INV 27
4 Fraserburgh FRA 26
5 Rothes ROT 25
6 Formartine United FOR 22
7 Nairn County NAI 20
8 Forres Mechanics FOR 14
9 Wick Academy WIC 14
 
10 Keith KEI 14
11 Deveronvale DEV 11
12 Strathspey Thistle STR 10
13 Turriff United TUR 8
14 Huntly HUN 7
15 Clachnacuddin CLA 6
16 Fort William FOR 3
17 Lossiemouth LOS 3
wo - ISO Country Code Clasificación Eurocopa Grupo 1 »
Lun 14 Oct
20:45
Bulgaria
20:45
Inglaterra
Lun 14 Oct
20:45
Kosovo
20:45
Montenegro
wo - ISO Country Code Clasificación Eurocopa Grupo 2 »
Lun 14 Oct
20:45
Lituania
20:45
Serbia
Lun 14 Oct
20:45
Ucrania
20:45
Portugal
wo - ISO Country Code Clasificación Eurocopa Grupo 8 »
Lun 14 Oct
20:45
Francia
20:45
Turquía
Lun 14 Oct
20:45
Islandia
20:45
Andorra
Lun 14 Oct
20:45
Moldavia
20:45
Albania
br - ISO Country Code Liga Brasileña »
Lun 14 Oct
00:00 finalizado
Atl. Mineiro
1 - 4
Grêmio INFO
Lun 14 Oct
00:00 finalizado
Chapecoense
1 - 1
Cruzeiro INFO
wo - ISO Country Code Clasificación Europeo Sub 21 Grupo 1 »
wo - ISO Country Code Clasificación Europeo Sub 21 Grupo 4 »
wo - ISO Country Code Clasificación Europeo Sub 21 Grupo 8 »
co - ISO Country Code Clausura Colombia »
Lun 14 Oct
01:00 En juego 48'
Jaguares FC
0 - 1
Independiente Medellin
Lun 14 Oct
00:00 finalizado
At. Nacional
1 - 0
Rionegro Águilas INFO
Lun 14 Oct
03:00
Cúcuta Deportivo
03:00
Patriotas Boyacá
n2 - ISO Country Code Liga de las Naciones CONCACAF Grupo 2 »
Lun 14 Oct
02:00 En juego 8'
Costa Rica
0 - 0
Curazao
Lun 14 Oct
04:00
Honduras
04:00
Martinica
n2 - ISO Country Code Liga de las Naciones CONCACAF Grupo 3 »
Lun 14 Oct
00:00 finalizado
Cristóbal Nieves
0 - 1
Belice INFO
Lun 14 Oct
01:00 En juego 51'
Granada
0 - 0
Guyana Francesa
wo - ISO Country Code Amistosos Selecciones »
co - ISO Country Code Primera B Colombia - Clausura »
ar - ISO Country Code Primera Nacional »
Lun 14 Oct
02:30
Atlético Mitre
02:30
Deportivo Morón
Lun 14 Oct
22:10
Argentino
22:10
Platense
it - ISO Country Code Serie C Grupo 1 »
Lun 14 Oct
20:45
Pontedera
20:45
Pistoiese
ar - ISO Country Code Primera B Grupo 1 »
Lun 14 Oct
20:30
San Telmo
20:30
Colegiales
Lun 14 Oct
21:00
Talleres Escalada
21:00
Acassuso
de - ISO Country Code Regionalliga Grupo 4 »
Lun 14 Oct
20:15
FSV Frankfurt
20:15
FC 08 Homburg
jp - ISO Country Code Segunda Japonesa J2 »
Lun 14 Oct
07:00
Kashiwa Reysol
07:00
Mito Hollyhock
Lun 14 Oct
07:00
Montedio Yamagata
07:00
Gifu
us - ISO Country Code USL Championship - USA »
Lun 14 Oct
01:00 Descanso
OKC Energy
0 - 0
Rio Grande Valley
se - ISO Country Code Tercera Suecia Grupo 2 »
Lun 14 Oct
19:00
IK Oddevold
19:00
Tvååker
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 1 »
ec - ISO Country Code Copa Ecuador »
Lun 14 Oct
00:30
CS Emelec
00:30
Liga de Quito
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 6 »
ar - ISO Country Code Primera C Grupo 1 »
jp - ISO Country Code Tercera Japonesa J3 »
pe - ISO Country Code Clausura Perú - Liga 1 »
Lun 14 Oct
22:00
Real Garcilaso
22:00
Univ. César Vallejo
Lun 14 Oct
01:00 En juego 52'
FBC Melgar
0 - 0
Deportivo Binacional
ee - ISO Country Code Segunda Estonia »
jp - ISO Country Code Liga Fútbol Japón - 1ª Fase »
jm - ISO Country Code Liga Jamaica »
Lun 14 Oct
02:00 En juego 8'
Harbour View
0 - 0
Molynes United
Lun 14 Oct
02:00 En juego 8'
Waterhouse
0 - 0
Arnett Gardens
ar - ISO Country Code Primera D Grupo 1 »
Lun 14 Oct
20:30
Centro Español
20:30
Dep. Muñiz
Lun 14 Oct
20:30
Yupanqui
20:30
Liniers
pa - ISO Country Code Liga de Ascenso Panamá - Apertura »
Lun 14 Oct
00:00 finalizado
Atl. Nacional
2 - 0
Centenario INFO
Lun 14 Oct
00:00 finalizado
San Martín
1 - 0
Panamá Oeste INFO
rs - ISO Country Code Segunda Serbia »

Follow BeCrowd on Facebook