noscript image
Liga Eslovaquia
Sab 07 Dic
Zemplin Michalovce Zemplin Michalovce
2-0
FC Spartak Trnava FC Spartak Trnava
Ruzomberok Ruzomberok
0-0
Zlaté Moravce Zlaté Moravce
Nitra Nitra
1-1
Trenčín Trenčín
Pohronie Pohronie
2-1
Sered Sered
Slovan Bratislava Slovan Bratislava
2-0
DAC DAC
Dom 08 Dic
Senica Senica
1-2
Žilina Žilina
Equipo / Puntos
1 Slovan Bratislava SBR 45
2 Žilina ZIL 35
3 DAC DAC 35
4 Ruzomberok RUZ 25
5 Zemplin Michalovce ZEM 23
6 FC Spartak Trnava FCS 23
 
7 Zlaté Moravce ZMO 23
8 Trenčín TRE 21
9 Senica SEN 19
10 Sered SER 18
11 Nitra NIT 15
12 Pohronie FKP 14
Segunda Eslovaquia
Vie 08 Nov
Komárno Komárno
4-0
Ružomberok II Ružomberok II
Sab 09 Nov
Dubnica Dubnica
1-0
Žilina II Žilina II
Liptovsky Mikulas Liptovsky Mikulas
1-0
Púchov Púchov
Poprad Poprad
1-2
Podbrezová Podbrezová
Skalica Skalica
3-1
Slovan Bratislava II Slovan Bratislava
Dom 10 Nov
FC Petržalka FC Petržalka
0-1
Bardejov Bardejov
Šamorín Šamorín
3-0
FK Dukla Banská Bystrica Dukla Banská Bys.
Slavoj Trebišov Slavoj Trebišov
1-1
FK Košice FK Košice
Equipo / Puntos
1 FK Dukla Banská Bystrica FKD 38
2 Dubnica DUB 38
3 Skalica SKA 35
4 Poprad POP 31
5 Žilina II ZLI 28
6 Liptovsky Mikulas LIP 26
7 Podbrezová POD 25
8 FK Košice FKK 21
 
9 Púchov PUC 21
10 Bardejov BAR 21
11 Komárno KOM 20
12 Ružomberok II RUZ 19
13 Šamorín SAM 18
14 FC Petržalka PET 17
15 Slovan Bratislava II SBR 14
16 Slavoj Trebišov FKS 12
Grupo 1
Jue 31 Oct
Fomat Martin Fomat Martin
1-0
FTC Filakovo FTC Filakovo
Vie 01 Nov
Liptovský Hrádok Liptovský Hrádok
1-0
TJ Kováčová TJ Kováčová
Sab 02 Nov
FK Rakytovce 85 FK Rakytovce 85
0-1
Čadca Čadca
Lokomotiva Zvolen Lokomotiva Zvolen
0-0
Oravské Veselé Oravské Veselé
Sobota Sobota
3-2
Žarnovica Žarnovica
Baník Kalinovo Baník Kalinovo
3-1
Liptovská Štiavnica Liptovská
Dom 03 Nov
Bánová Bánová
2-2
Tatran Krásno Tatran Krásno
Námestovo Námestovo
2-2
Novohrad Lučenec Novohrad Lučenec
Equipo / Puntos
1 Fomat Martin FOM 38
2 Oravské Veselé ORA 26
3 Bánová TJB 26
4 Lokomotiva Zvolen ZVO 25
5 Baník Kalinovo BAN 25
6 TJ Kováčová TJK 23
7 FTC Filakovo FIL 20
8 Námestovo NAM 20
 
9 Novohrad Lučenec LUC 20
10 Liptovský Hrádok LIP 18
11 Tatran Krásno TAT 16
12 Sobota SOB 15
13 Liptovská Štiavnica LIP 14
14 Žarnovica ZAR 10
15 Čadca CAD 9
16 FK Rakytovce 85 RAK 8
Grupo 2
Sab 16 Nov
Tatran Prešov Tatran Prešov
4-1
Giraltovce Giraltovce
Spišská Nová Ves Spišská Nová
1-0
Pokrok Krompachy Pokrok Krompachy
Humenné Humenné
0-0
Poprad II Poprad II
Vranov nad Topľou Vranov Topľou
4-1
Mladosť Kalša Mladosť Kalša
Dom 17 Nov
MSK Tesla Stropkov Tesla Stropkov
2-3
Svidník Svidník
Družstevník Plavnica Družstevník
4-2
Veľké Revištia Veľké Revištia
Snina Snina
1-0
Milénium Milénium
Šarišské Michaľany Šarišské
0-2
Lipany Lipany
Equipo / Puntos
1 Tatran Prešov TAT 43
2 Lipany LIP 43
3 Vranov nad Topľou VRA 38
4 Humenné FKH 36
5 Snina SNI 27
6 MSK Tesla Stropkov TES 27
7 Poprad II POP 26
8 Svidník SVI 25
 
9 Mladosť Kalša TMK 25
10 Šarišské Michaľany SAR 23
11 Milénium MIL 20
12 Spišská Nová Ves SPI 15
13 Pokrok Krompachy POK 14
14 Družstevník Plavnica DRU 12
15 Giraltovce GIR 10
16 Veľké Revištia VEL 6
Grupo 3
Sab 09 Nov
Slovan Duslo Šaľa Slovan Duslo Ša.
2-3
Gabčíkovo Gabčíkovo
Zlaté Moravce - Vrablé II Zlaté Moravce Vr.
2-1
Kalna nad Hronom Kalna nad Hronom
Nove Mesto Nad Vahom Nove Mesto Vahom
1-1
Lednické Rovne Lednické Rovne
Dom 10 Nov
Spartak Trnava II Spartak Trnava II
6-0
Nové Zámky Nové Zámky
Nitra II Nitra II
0-2
Malženice Malženice
Slovan Galanta Slovan Galanta
2-1
Spartak Myjava Spartak Myjava
Sab 16 Nov
Považská Bystrica Považská
1-1
Veľké Ludince Veľké Ludince
Sab 23 Nov
Beluša Beluša
0-0
Marcelová Marcelová
Equipo / Puntos
1 Spartak Myjava SMY 34
2 Považská Bystrica FKP 27
3 Gabčíkovo GAB 26
4 Malženice MAL 25
5 Lednické Rovne LED 25
6 Marcelová MAR 24
7 Slovan Duslo Šaľa SLO 21
8 Beluša BEL 20
 
9 Zlaté Moravce - Vrablé II ZVM 20
10 Nitra II NIT 19
11 Veľké Ludince VEL 18
12 Nove Mesto Nad Vahom NVN 18
13 Spartak Trnava II STR 18
14 Slovan Galanta SLO 16
15 Nové Zámky NOV 10
16 Kalna nad Hronom KNH 9
Grupo 4
Sab 09 Nov
MŠK Senec MŠK Senec
3-2
Tomášov Tomášov
Inter Bratislava Inter Bratislava
2-0
Slovan Most Slovan Most
Báhoň Báhoň
1-1
SFC Kalinkovo SFC Kalinkovo
FC Malacky FC Malacky
1-0
Rusovce Rusovce
Dom 10 Nov
Slovan Ivanka pri Dunaji Slovan Ivanka Dun.
4-3
FK Rača FK Rača
Dunajská Lužná Dunajská Lužná
8-1
Rovinka Rovinka
Rohoznik Rohoznik
6-0
Bernolákovo Bernolákovo
Sab 16 Nov
Pezinok Pezinok
2-2
Lokomotiva DNV Lokomotiva DNV
Equipo / Puntos
1 Dunajská Lužná DUN 37
2 Inter Bratislava BRA 35
3 FK Rača RAC 31
4 Slovan Most SLO 29
5 FC Malacky FCM 25
6 Rohoznik ROH 24
7 MŠK Senec MSK 23
8 Rovinka ROV 20
 
9 Slovan Ivanka pri Dunaji SLO 18
10 Bernolákovo BER 17
11 Rusovce RUS 16
12 Lokomotiva DNV LOK 14
13 Báhoň BAH 13
14 SFC Kalinkovo KAL 12
15 Pezinok PEZ 9
16 Tomášov TOM 8
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 5 »
Mar 10 Dic
18:55
Napoli
18:55
Genk
Mar 10 Dic
18:55
Salzburg
18:55
Liverpool
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 6 »
Mar 10 Dic
21:00
B. Dortmund
21:00
Slavia Praha
Mar 10 Dic
21:00
Inter
21:00
Barcelona
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 7 »
Mar 10 Dic
21:00
Benfica
21:00
Zenit
Mar 10 Dic
21:00
Olympique Lyonnais
21:00
RB Leipzig
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 8 »
Mar 10 Dic
21:00
Chelsea
21:00
Lille
Mar 10 Dic
21:00
Ajax
21:00
Valencia
ar - ISO Country Code Superliga Argentina »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 5 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 6 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 7 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 8 »
gb - ISO Country Code Championship »
Mar 10 Dic
20:45
Bristol City
20:45
Millwall
Mar 10 Dic
20:45
Charlton Athletic
20:45
Huddersfield Town
Mar 10 Dic
20:45
Leeds United
20:45
Hull City
Mar 10 Dic
20:45
Nottingham Forest
20:45
Middlesbrough
Mar 10 Dic
20:45
Preston North End
20:45
Fulham
Mar 10 Dic
21:00
Stoke City
21:00
Luton Town
gb - ISO Country Code FA Cup »
wo - ISO Country Code Copa del Este de Asia Grupo 3 »
Mar 10 Dic
11:30 En juego 58'
China
0 - 1
Japón
bo - ISO Country Code Liga Boliviana - Clausura »
Mar 10 Dic
01:30 finalizado
Oriente Petrolero
2 - 1
Aurora INFO
ar - ISO Country Code Primera B Grupo 1 »
Mar 10 Dic
01:10 finalizado
Talleres Escalada
0 - 0
Sacachispas INFO
ae - ISO Country Code Liga Emiratos »
Mar 10 Dic
17:30
Al Sharjah
17:30
Bani Yas
Mar 10 Dic
15:00
Khaleej Khor Fakk.
15:00
Al Dhafra
Mar 10 Dic
15:00
Al Ittihad Kalba
15:00
Ajman
gb - ISO Country Code Conference National »
Mar 10 Dic
20:45
Fylde
20:45
Sutton United
Mar 10 Dic
20:45
Chesterfield
20:45
Yeovil Town
gb - ISO Country Code Conference South »
gb - ISO Country Code Conference North »
pt - ISO Country Code Liga Revelação »
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 1 »
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 2 »
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 3 »
dz - ISO Country Code Liga Argelia »
Mar 10 Dic
16:00
JS Kabylie
16:00
MC Oran
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 1 »
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 2 »
Mar 10 Dic
20:45
Bedfont Sports
20:45
South Park FC
Mar 10 Dic
20:45
Chipstead
20:45
Hertford Town
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 3 »
Mar 10 Dic
20:45
Whitehawk
20:45
Whyteleafe
Mar 10 Dic
20:45
Sittingbourne
20:45
Hastings United
Mar 10 Dic
20:45
Faversham Town
20:45
Ramsgate
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 4 »
Mar 10 Dic
20:45
Colne FC
20:45
Ramsbottom United
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 6 »
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 7 »
Mar 10 Dic
20:45 Aplazado
Winchester City
20:45
Highworth Town
Mar 10 Dic
20:45
Cirencester Town
20:45
AFC Totton
gb - ISO Country Code League Trophy »
eg - ISO Country Code Liga Egipto »
Mar 10 Dic
18:30
Al-Ittihad
18:30
Masr
Mar 10 Dic
13:30
Aswan FC
13:30
El-Entag El-Harby
Mar 10 Dic
16:00
El Gounah
16:00
Talaea El-Gaish
Mar 10 Dic
16:00
Misr El-Makasa
16:00
Tanta
Mar 10 Dic
13:30
Wadi Degla
13:30
ENPPI

Follow BeCrowd on Facebook