noscript image
Liga Suiza
Sab 25 Mayo
Basel Basel
4-1
Neuchâtel Xamax Neuchâtel Xamax
FC Lugano FC Lugano
3-3
Grasshopper Grasshopper
Sion Sion
0-1
Thun Thun
Young Boys Young Boys
4-0
Luzern Luzern
Zurich Zurich
1-1
St. Gallen St. Gallen
Equipo / Puntos
1 Young Boys YOB 91
2 Basel BAS 71
3 FC Lugano LUG 46
4 Thun THU 46
5 Luzern FCL 46
 
6 St. Gallen STG 46
7 Zurich ZUR 44
8 Sion SIO 43
9 Neuchâtel Xamax NEX 37
10 Grasshopper GCZ 25
Segunda Suiza
Dom 26 Mayo
Aarau Aarau
1-0
Rapperswil Rapperswil
Lausanne Sports Lausanne Sports
6-2
FC Vaduz FC Vaduz
Wil 1900 Wil 1900
1-2
Chiasso Chiasso
Winterthur Winterthur
3-2
Schaffhausen Schaffhausen
Servette Servette
4-1
Kriens Kriens
Equipo / Puntos
1 Servette SER 79
2 Aarau FCA 64
3 Lausanne Sports LAU 63
4 Winterthur WIN 56
5 Wil 1900 WIL 42
 
6 FC Vaduz FCV 42
7 Schaffhausen SCH 39
8 Kriens KRI 36
9 Chiasso CHI 36
10 Rapperswil RAP 35
Grupo 1
Vie 24 Mayo
Fribourg Fribourg
0-1
Young Boys II Young Boys II
Sab 25 Mayo
Meyrin Meyrin
3-2
Lancy FC Lancy FC
CS Chênois CS Chênois
2-5
Thun II Thun II
Naters Naters
2-2
Bulle Bulle
Echallens Echallens
3-4
Lausanne Sport II Lausanne Sport II
FC Azzurri 90 FC Azzurri 90
1-3
Vevey Sports Vevey Sports
Martigny Martigny
2-1
Etoile Carouge Etoile Carouge
Equipo / Puntos
1 Etoile Carouge ETO 52
2 Lausanne Sport II LAU 48
3 Martigny MAR 48
4 Meyrin MEY 46
5 Lancy FC LAN 45
6 Young Boys II YOU 42
7 Echallens ECH 42
 
8 Vevey Sports VEV 41
9 Bulle BUL 34
10 CS Chênois CSC 31
11 Naters NAT 28
12 FC Azzurri 90 FCA 24
13 Thun II THU 21
14 Fribourg FRI 6
Grupo 2
Sab 25 Mayo
Buochs Buochs
1-2
Black Stars Black Stars
Luzern II Luzern II
5-3
Schotz Schotz
Grasshoppers II Grasshoppers II
1-3
Bassecourt Bassecourt
Zofingen Zofingen
1-2
Goldau Goldau
Biel-Bienne Biel-Bienne
1-0
Solothurn Solothurn
Delemont Delemont
3-2
Zug Zug
Old Boys Old Boys
0-2
Langenthal Langenthal
Equipo / Puntos
1 Black Stars BLA 58
2 Solothurn SOL 49
3 Delemont DEL 47
4 Buochs BUO 41
5 Grasshoppers II GRA 39
6 Biel-Bienne BIE 39
7 Bassecourt BAS 33
 
8 Luzern II LUZ 32
9 Goldau GOL 32
10 Schotz SCH 32
11 Zug ZUG 31
12 Langenthal LAN 30
13 Zofingen ZOF 28
14 Old Boys OLD 17
Grupo 3
Sab 25 Mayo
FC Gossau FC Gossau
5-3
United Zürich United Zürich
FC Thalwil FC Thalwil
1-1
Red Star Zürich Red Star Zürich
Mendrisio-Stabio Mendrisio-Stabio
2-2
Kosova Kosova
Eschen/Mauren Eschen/Mauren
4-2
Baden Baden
FC Wettswil-Bonstetten Wettswil-Bonstette
3-3
St. Gallen II St. Gallen II
Linth 04 Linth 04
0-1
Hongg Hongg
Tuggen Tuggen
3-0
Winterthur II Winterthur II
Equipo / Puntos
1 Baden BAD 57
2 Tuggen TUG 55
3 Eschen/Mauren ESC 54
4 FC Wettswil-Bonstetten FCW 51
5 Red Star Zürich RSZ 43
6 Kosova KOS 37
7 St. Gallen II STG 36
 
8 Hongg HON 36
9 Linth 04 LIN 34
10 Winterthur II WIN 33
11 FC Thalwil FCT 25
12 FC Gossau FCG 22
13 Mendrisio-Stabio MEN 13
14 United Zürich UZU 12
Grupo 1
Mié 12 Jun
Dardania Lausanne Dardania Lausanne
1-7
Signal Bernex-Confignon Signal
Sab 15 Jun
Collex-Bossy Collex-Bossy
0-3
Veyrier Sports Veyrier Sports
Sierre Sierre
1-0
Olympique de Geneve Olympique Geneve
Conthey Conthey
1-3
Urania Genève Sport Urania Genève Sp.
Forward Forward
3-2
Amical Saint-Prex Amical Saint-Prex
Chippis Chippis
4-4
Servette II Servette II
Interstar Interstar
0-4
FC Monthey FC Monthey
Equipo / Puntos
1 Olympique de Geneve ODG 60
2 Veyrier Sports VEY 49
3 FC Monthey FCM 48
4 Amical Saint-Prex FCA 44
5 Signal Bernex-Confignon SBC 43
6 Servette II SER 42
7 Sierre SIE 41
 
8 Collex-Bossy COL 39
9 Conthey CON 38
10 Forward FCF 35
11 Urania Genève Sport UGS 33
12 Interstar INT 26
13 Chippis CHI 17
14 Dardania Lausanne DAR 13
Grupo 3
Sab 15 Jun
FC Konolfingen FC Konolfingen
3-3
Cornol Cornol
Timau Basel Timau Basel
0-9
Liestal Liestal
Köniz II Köniz II
18:00
Allschwil Allschwil
Binningen Binningen
0-2
Muttenz Muttenz
Moutier Moutier
2-3
FC Prishtina Bern FC Prishtina Bern
Dornach Dornach
4-2
Lerchenfeld Lerchenfeld
Tavannes / Tramelan Tavannes Tramelan
2-0
Subingen Subingen
Equipo / Puntos
1 Muttenz MUT 58
2 Allschwil ALL 46
3 Moutier MOU 45
4 FC Konolfingen FCK 43
5 Dornach DOR 41
6 Tavannes / Tramelan TAV 41
7 Liestal LIE 39
 
8 Köniz II FCK 38
9 Binningen BIN 35
10 Cornol COR 35
11 Lerchenfeld LER 29
12 FC Prishtina Bern FCP 28
13 Timau Basel TIM 18
14 Subingen SUB 12
Grupo 4
Sab 15 Jun
FC Sursee FC Sursee
3-3
Lugano II Lugano II
Novazzano Novazzano
1-0
Taverne Taverne
Eschenbach Eschenbach
3-1
Willisau Willisau
Kickers Luzern Kickers Luzern
2-1
Hergiswil Hergiswil
FC Paradiso FC Paradiso
2-0
Sarnen Sarnen
Brunnen Brunnen
3-1
FC Altdorf FC Altdorf
Perlen-Buchrain Perlen-Buchrain
1-1
Ibach Ibach
Equipo / Puntos
1 FC Paradiso FCP 65
2 Lugano II LUG 61
3 Taverne TAV 41
4 FC Sursee FCS 38
5 Willisau WIL 35
6 Novazzano NOV 35
7 Ibach IBA 35
 
8 Brunnen BRU 35
9 Perlen-Buchrain PER 33
10 Kickers Luzern LUZ 33
11 Sarnen SAR 32
12 Hergiswil HER 31
13 FC Altdorf FCA 24
14 Eschenbach ESC 7
Grupo 5
Jue 13 Jun
Schöftland Schöftland
4-3
FC Wettingen FC Wettingen
Sab 15 Jun
Dietikon Dietikon
4-2
Aegeri Aegeri
Freienbach Freienbach
1-1
Wohlen II Wohlen II
Dulliken Dulliken
3-1
Olten Olten
Eagles Aarau Eagles Aarau
1-1
Wangen Wangen
Pajde Pajde
0-3
Adliswil Adliswil
Einsiedeln Einsiedeln
2-5
FC Muri FC Muri
Equipo / Puntos
1 Dietikon DIE 59
2 Freienbach FRE 53
3 Eagles Aarau EAA 47
4 Pajde PAJ 45
5 FC Muri FCM 44
6 FC Wettingen FCW 42
7 Schöftland SCH 39
 
8 Aegeri FCA 30
9 Olten OLT 30
10 Einsiedeln EIN 27
11 Adliswil FCA 25
12 Wangen WAN 24
13 Dulliken DUL 24
14 Wohlen II WOH 19
wo - ISO Country Code Copa América Grupo 3 »
Lun 17 Jun
00:00 finalizado
Uruguay
4 - 0
Ecuador INFO
wo - ISO Country Code Europeo Sub 21 Grupo 2 »
wo - ISO Country Code Copa Oro Grupo 2 »
Lun 17 Jun
00:00 finalizado
Haiti
2 - 1
Bermudas INFO
Lun 17 Jun
02:30 En juego 62'
Costa Rica
3 - 0
Nicaragua
wo - ISO Country Code Amistosos Selecciones »
Lun 17 Jun
18:00
Túnez
18:00
Burundi
no - ISO Country Code Liga Noruega »
Lun 17 Jun
19:00
Stabaek IF
19:00
Tromsø IL
ca - ISO Country Code Liga Canadiense »
fi - ISO Country Code Liga Finlandia »
Lun 17 Jun
17:30
VPS Vaasa
17:30
KuPS Kuopio
se - ISO Country Code Segunda Suecia »
Lun 17 Jun
19:00
Örgryte
19:00
GAIS
br - ISO Country Code Serie C - Brasil Grupo 1 »
Lun 17 Jun
23:30
Náutico
23:30
Botafogo PB
br - ISO Country Code Serie C - Brasil Grupo 2 »
Lun 17 Jun
00:00 finalizado
Atlético Acreano
2 - 1
Tombense INFO
ve - ISO Country Code Apertura Venezuela »
Lun 17 Jun
01:30 finalizado
Mineros Guayana
(4)0-0(3)
Zulia FC INFO
br - ISO Country Code Serie D - Brasil »
Lun 17 Jun
21:00
Floresta EC
21:00
Moto Club MA
Lun 17 Jun
00:00 finalizado
União
2 - 3
Iporá INFO
ar - ISO Country Code Primera C »
us - ISO Country Code NPSL - USA »
Lun 17 Jun
00:00
FC Indiana
00:00
Michigan Stars
Lun 17 Jun
00:00 finalizado
Charlottesville
0 - 0
FC Frederick INFO
Lun 17 Jun
01:00 finalizado
Virginia Beach
2 - 3
FC Baltimore INFO
Lun 17 Jun
02:30
Dallas City
02:30
Katy 1895
Lun 17 Jun
02:30
Temecula
02:30
AS Los Angeles
us - ISO Country Code PDL - USA »
Lun 17 Jun
01:30
West Virginia Cha.
01:30
Cincinnati Dutch Lions
Lun 17 Jun
01:30 finalizado
Discoveries
0 - 1
Tormenta II INFO
Lun 17 Jun
02:00
Mississippi Brilla
02:00
Houston FC
ar - ISO Country Code Torneo Federal B »
bd - ISO Country Code Liga Bangladesh »
Lun 17 Jun
12:00
Saif
12:00
Brothers Union
Lun 17 Jun
12:00
Muktijoddha
12:00
NoFeL Sporting Club
se - ISO Country Code Cuarta Suecia Grupo 4 »
Lun 17 Jun
19:00
Motala
19:00
AFK Linköping
se - ISO Country Code Cuarta Suecia Grupo 5 »
Lun 17 Jun
19:00
IFK Malmö
19:00
Hittarps
dk - ISO Country Code Tercera Dinamarca Grupo 4 »
Lun 17 Jun
19:00
Skovshoved
19:00
Slagelse B&I
no - ISO Country Code Tercera Noruega Grupo 2 »
Lun 17 Jun
16:30
Florö SK
16:30
Odd II
kr - ISO Country Code K League 2 »
Lun 17 Jun
12:00
Seoul E-Land
12:00
Jeonnam Dragons
Lun 17 Jun
12:30
FC Anyang
12:30
Busan I Park
iq - ISO Country Code Super League Iraq »
Lun 17 Jun
16:00
Baghdad FC
16:00
Erbil
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Grupo 1 »
Lun 17 Jun
19:00
Nordstrand
19:00
Sarpsborg 08 II
Lun 17 Jun
17:30
Rommen SK
17:30
Aalesund II
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Grupo 2 »
Lun 17 Jun
20:00
Mjondalen 2
20:00
Frigg
Lun 17 Jun
19:00
Vålerenga II
19:00
IF Ready
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Grupo 3 »
Lun 17 Jun
19:00
Bryne II
19:00
Vardeneset
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Grupo 4 »
Lun 17 Jun
17:00
Os TF
17:00
Strømsgodset II
Lun 17 Jun
19:00
Sogndal II
19:00
Fjora
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Grupo 5 »
Lun 17 Jun
19:00
Melhus
19:00
Ranheim 2
Lun 17 Jun
19:00
Rosenborg II
19:00
Strindheim
Lun 17 Jun
18:00
Tiller IL
18:00
Raufoss II
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Grupo 6 »
Lun 17 Jun
17:00
Lillestrom II
17:00
Tromso 2
is - ISO Country Code Segunda Islandia »
Lun 17 Jun
18:00
Víkingur
18:00
Keflavik
ee - ISO Country Code Tercera Estonia Grupo 2 »
Lun 17 Jun
19:30
Tallinna Kalev
19:30
Tulevik II

Follow BeCrowd on Facebook