noscript image
RESULTADOS | Ucrania
ua - ISO Country Code Liga Ucraniana »
Dom 18 Ago
18:30
Zorya Luhansk
18:30
Oleksandria
Dom 18 Ago
16:00 En juego 10'
Olimpik Donetsk
0 - 0
Karpaty Lviv
Dom 18 Ago
18:30
FC Lviv
18:30
Shakhtar Donetsk
Liga Ucraniana
Sab 10 Ago
Dinamo Kiev Dinamo Kiev
1-2
Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk
Oleksandria Oleksandria
2-1
Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
Vorskla Poltava Vorskla Poltava
3-2
FC Lviv FC Lviv
Dom 11 Ago
Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
1-3
Zorya Luhansk Zorya Luhansk
Dnipro-1 Dnipro-1
0-1
Desna Chernihiv Desna Chernihiv
Karpaty Lviv Karpaty Lviv
1-1
Illichivets Mariupol Illichivets
Equipo / Puntos
1 Shakhtar Donetsk SHA 9
2 Zorya Luhansk ZOR 7
3 Dinamo Kiev DYN 6
4 Desna Chernihiv DES 6
5 Kolos Kovalivka KOL 6
6 Dnipro-1 SKD 4
 
7 Illichivets Mariupol ILL 4
8 Oleksandria PFC 3
9 Vorskla Poltava VOR 3
10 FC Lviv LVI 3
11 Karpaty Lviv KPT 1
12 Olimpik Donetsk OLI 0
Segunda Ucrania
Vie 16 Ago
Kremin Kremin
1-2
Hirnyk-Sport Hirnyk-Sport
Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925 Kha.
0-1
Ahrobiznes Volochysk Ahrobiznes
Sab 17 Ago
Balkany Zorya Balkany Zorya
4-0
Metalurh Zaporizhya Metalurh
MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv
3-2
Volyn Lutsk Volyn Lutsk
Obolon Obolon
4-3
Minai Minai
Chornomorets Odessa Chornomorets
0-1
Avanhard Kramatorsk Avanhard
Inhulets Inhulets
1-0
Cherkashchyna-Akademiya Cherkashchyna-Akad
Rukh Vynnyky Rukh Vynnyky
2-1
FC Prykarpattia FC Prykarpattia
Equipo / Puntos
1 Avanhard Kramatorsk AVA 10
2 Inhulets INH 9
3 Obolon OBO 8
4 Rukh Vynnyky RYV 8
5 Ahrobiznes Volochysk FKA 7
6 MFK Mykolaiv MFK 7
7 Chornomorets Odessa CHO 6
8 Kremin KRE 5
 
9 Metalist 1925 Kharkiv MET 5
10 FC Prykarpattia PRY 4
11 Balkany Zorya BAL 4
12 Volyn Lutsk VOL 4
13 Minai MIN 4
14 Hirnyk-Sport HSP 3
15 Cherkashchyna-Akademiya CHD 2
16 Metalurh Zaporizhya MEZ 1
Grupo 1
Vie 16 Ago
FC Nyva Vinnytsya FC Nyva Vinnytsya
1-1
FC Veres FC Veres
Obolon-Brovar II Obolon-Brovar II
0-0
Kalush Kalush
Dinaz Vyshhorod Dinaz Vyshhorod
3-2
Bukovyna Chernivtsi Bukovyna
Nyva Ternopil Nyva Ternopil
1-0
Polessya Polessya
Uzhhorod Uzhhorod
0-0
Podillya Khmelnytskyi Podillya
Equipo / Puntos
1 Polessya POL 9
2 Kalush FKK 8
3 FC Veres FCV 7
4 Podillya Khmelnytskyi POK 7
5 Obolon-Brovar II FCO 7
6 Dinaz Vyshhorod FCD 6
 
7 Nyva Ternopil NYV 6
8 Uzhhorod FCU 4
9 Chayka CHA 1
10 FC Nyva Vinnytsya NYV 1
11 Bukovyna Chernivtsi BUK 0
Grupo 2
Vie 16 Ago
Hirnyk Kryvyi Rih Hirnyk Kryvyi Rih
3-3
Mykolaiv II Mykolaiv II
Tavriya Simferopol Tavriya Simferopol
1-0
Nikopol Nikopol
Avanhard Kramatorsk Avanhard
1-2
Enerhiya Nova Kakhovka Enerhiya Nova Kak.
VPK-Ahro Shevchenkivka VPK-Ahro
1-0
Alians Lypova Dolyna Alians Lypova Dol.
Real Pharma Real Pharma
0-5
Krystal Krystal
Equipo / Puntos
1 Krystal FCK 10
2 Hirnyk Kryvyi Rih HKR 10
3 Enerhiya Nova Kakhovka ENK 10
4 VPK-Ahro Shevchenkivka VPK 9
5 Mykolaiv II MYK 8
6 Tavriya Simferopol TAV 3
 
7 Alians Lypova Dolyna ALD 2
8 Avanhard Kramatorsk AVA 1
9 Nikopol NIK 1
10 Real Pharma RPH 1
11 Chornomorets II CHO 0

Follow BeCrowd on Facebook