noscript image
  • Tours
  • Istres
  • Amiens AC
  • Beauvais Oise
  • Consolat Marseille
  • Besancon FC
  • Change
  • Drapeau Fougeres
  • Montceau
  • Plabennec
  • Sarre-Union
  • Saint-Louis Neuweg
  • Aubervilliers
  • Voltigeurs
  • Raon-l'Etape
  • Les Genêts dAnglet
  • USSA Vertou
  • Sarreguemines
  • Bressuire
  • Île-Rousse Monticello
  • Pontarlier
  • Pontivy
Grupo 4
Sab 25 Ene
Villefranche SJB Villefranche SJB
14:30
Furiani Agliani Furiani Agliani
Île-Rousse Monticello Île-Rousse
14:30
Lucciana Lucciana
Côte Bleue Côte Bleue
14:30
Ajaccio II Ajaccio II
Gémenos Gémenos
15:00
Mandelieu LN Mandelieu LN
Istres Istres
16:00
Consolat Marseille Consolat Marseille
Cannes Cannes
18:00
Nice II Nice II
Dom 26 Ene
Ardziv Ardziv
15:00
Aubagne Aubagne
Equipo / Puntos
1 Istres IST 26
2 Aubagne AUB 25
3 Consolat Marseille CON 25
4 Lucciana LUC 22
5 Nice II NIC 21
6 Ajaccio II AJA 20
7 Villefranche SJB VIL 20
 
8 Cannes CAN 17
9 Furiani Agliani FUR 17
10 Mandelieu LN USM 17
11 Côte Bleue CBL 13
12 Gémenos GEM 10
13 Île-Rousse Monticello ILE 8
14 Ardziv EUA 6
Grupo 7
Sab 25 Ene
Agde Agde
18:00
Muret Muret
Balma Balma
18:30
Béziers II Béziers II
Auch Football Auch Football
19:00
Blagnac Blagnac
Dom 26 Ene
Fabrègues Fabrègues
14:30
Rodez II Rodez II
Stade Beaucairois Stade Beaucairois
14:30
Olympique Alès Olympique Alès
Saliniers Aigues Mortes Saliniers Aigues .
14:30
Canet Roussillon Canet Roussillon
Toulouse II Toulouse II
15:00
Rodéo FC Toulouse Rodéo Toulouse
Equipo / Puntos
1 Canet Roussillon CRF 26
2 Balma BAL 25
3 Muret MUR 23
4 Blagnac BLA 22
5 Fabrègues FAB 22
6 Rodez II ROD 17
7 Agde AGD 17
 
8 Olympique Alès OLY 17
9 Stade Beaucairois BEA 15
10 Toulouse II TOU 14
11 Saliniers Aigues Mortes SAM 14
12 Béziers II ASB 13
13 Rodéo FC Toulouse ROD 10
14 Auch Football AUC 9
Grupo 8
Sab 25 Ene
Arras Arras
18:00
US Maubeuge US Maubeuge
Amiens AC Amiens AC
18:00
Olympique Marcquois Olympique
Feignies Feignies
18:00
Vimy Vimy
Grande-Synthe Grande-Synthe
18:00
Valenciennes II Valenciennes II
Beauvais Oise Beauvais Oise
18:00
Touquet Touquet
Dom 26 Ene
Portelois Portelois
14:30
Amiens SC II Amiens SC II
Chambly II Chambly II
15:00
Boulogne II Boulogne II
Equipo / Puntos
1 Olympique Marcquois MAR 24
2 Feignies FEI 21
3 Vimy VIM 21
4 Amiens SC II AMI 18
5 Beauvais Oise ASB 18
6 US Maubeuge USM 17
7 Valenciennes II VAL 17
 
8 Touquet TOU 15
9 Amiens AC AAC 14
10 Boulogne II BOU 14
11 Chambly II CHT 13
12 Arras ARR 13
13 Grande-Synthe GRA 10
14 Portelois SPO 9
Grupo 10
Sab 25 Abr
Guichen Guichen
18:00
Trégunc Trégunc
Stade Pontivy Stade Pontivy
18:00
Dinan-Léhon Dinan-Léhon
Stade Rennes II Stade Rennes II
18:00
Pontivy Pontivy
Drapeau Fougeres Drapeau Fougeres
18:00
Plabennec Plabennec
La Tour d'Auvergne Tour d'Auvergne
18:00
Brest II Brest II
Saint-Colomban Locminé Saint-Colomban
18:00
Lannion Lannion
Dom 26 Abr
Ergué-Gaberic Ergué-Gaberic
15:00
Plouzané Plouzané
Equipo / Puntos
1 Pontivy PON 25
2 Plabennec PLA 25
3 La Tour d'Auvergne LAT 24
4 Dinan-Léhon DIN 22
5 Saint-Colomban Locminé LOC 20
6 Stade Rennes II STA 20
7 Plouzané PLO 18
 
8 Stade Pontivy STA 16
9 Brest II BRE 16
10 Lannion LAN 15
11 Drapeau Fougeres DFF 11
12 Ergué-Gaberic ERG 11
13 Guichen GUI 8
14 Trégunc UST 8
Grupo 11
Sab 25 Ene
Aubervilliers Aubervilliers
16:00
Les Ulis Les Ulis
US Torcy US Torcy
18:00
Noisy Le Grand Noisy Le Grand
Créteil II Créteil II
18:00
Versailles Versailles
Saint-Leu Saint-Leu
18:00
Racing Colombes 92 Racing Colombes
Blanc Mesnil Blanc Mesnil
18:00
PSG II PSG II
Boulogne-Billancourt Boulogne-Billancou
19:00
Ivry Ivry
Dom 26 Ene
Les Mureaux Les Mureaux
15:00
Paris II Paris II
Equipo / Puntos
1 Versailles VER 29
2 Ivry IVR 25
3 Créteil II CRE 23
4 Racing Colombes 92 RAC 20
5 Paris II PAR 19
6 PSG II PSG 18
7 Aubervilliers AUB 18
 
8 Les Mureaux LMU 17
9 Blanc Mesnil BLA 15
10 Les Ulis LUL 14
11 US Torcy UST 13
12 Saint-Leu SAL 13
13 Noisy Le Grand NLG 12
14 Boulogne-Billancourt BOU 10
Grupo 12
Sab 25 Ene
Hauts Lyonnais Hauts Lyonnais
14:30
Le Puy Foot II Le Puy Foot II
Lyon-Duchère II Lyon-Duchère II
18:00
Saint-Flour Saint-Flour
Bourgoin-Jallieu Bourgoin-Jallieu
18:00
Vaulx Vaulx
Thiers Thiers
18:00
Clermont II Clermont II
Chambéry Chambéry
18:00
Aurillac Arpajon Aurillac Arpajon
Montluçon Montluçon
18:00
Limonest Limonest
Dom 26 Ene
Rumilly Vallières Rumilly Vallières
14:30
Ain Sud Ain Sud
Equipo / Puntos
1 Hauts Lyonnais HAL 29
2 Rumilly Vallières RVA 26
3 Vaulx VAU 25
4 Limonest LIM 21
5 Montluçon MON 19
6 Lyon-Duchère II LDU 16
7 Le Puy Foot II LPF 16
 
8 Ain Sud AIN 15
9 Clermont II CLE 15
10 Thiers THI 14
11 Bourgoin-Jallieu BOU 13
12 Chambéry CHA 12
13 Aurillac Arpajon AUR 10
14 Saint-Flour USS 7

Follow BeCrowd on Facebook